Yerel seçim zaferi sonrası CHP’de disiplin süreci başladı. Disiplin soruşturmasının Eskişehir ayağındaki en önemli isim ise eski il başkanlarından Erman Gölet. Gölet’in seçim çalışmaları sırasında Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’un aleyhinde çalışma yürüttüğü iddia ediliyor. 

CHP eski İl Başkanı Erman Gölet, bu iddialarla ilgili Eskişehir Net’ten Ayşe Kaytan Uçak’ın sorularını yanıtladı. 

Disiplin soruşturması kapsamında Genel Merkez’den kendisine tebliğ edilen bir konunun olmadığını ancak kendisine yönelik şikayetlerin olduğunun kulağına geldiğini söyleyen Gölet, “Bu şehirde beni şikayet edenlerin, benim CHP’liliğimi sorgulamaya ne güçleri, ne de geçmişleri yetmez. Onların hadleri değildir. Eskişehir’de 15 yaşından bu yana sol mücadelenin içerisinde yer aldım. 

Ben, hiçbir zaman beni şikayet edenler gibi profesyonel siyaset yapmıyorum” ifadelerini kullandı. 

“Kongrede hesaplaşacağız”

“Biz sandıkta hesaplaşmayı çok severiz” diyen Gölet, kongreyi işaret ederek, “beni şikayet edenlerle kongrede hesaplaşacağız” dedi. Disiplin soruşturması kapsamında Genel Merkez’e davet edilirse kendisin de anlatacakları olduğunu dile getiren Gölet, “Bizim de bu şehir de birilerinin yaptıklarıyla ilgili söyleyecek çok şeyimiz olur” diye belirtti. 


“Bu şehirde binlerce şahidim var”

Yerel seçim sürecinde adayların ilanıyla birlikte sahaya çıktığını ve yüzlerce kahvehanede CHP ve adaylar için destek istediğini anlatan Gölet, “Yerel seçim sürecince 60 gün boyunca sahada bir fiil çalıştım. CHP için sahadan hiç çekilmedim. Ayşe hanım (Ayşe Ünlüce) ve Ahmet bey (Ahmet Ataç) ile beraber çalıştım. Çok sayıda kahve toplantısında binlerce kişiye hitap ettim. Bu şehir de binlerce şahidim var” diye konuştu.  

“30 yıldır yalvarıyorum”

Eskişehir’de ön seçim yapılması için 30 yıldır Genel Merkez’e yalvardığını anlatan Gölet, “Bugüne kadar hep ön seçim talep ettim. Eğer Türkiye’de demokrasiyi savunuyorsak ön seçimi de yapmamız gerekir. Maalesef yapılmıyor. Parti içindeki insanların seçme ve seçilme hakları ellerinden alınıyor” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Ayşe Kaytan Uçak