MHP Tepebaşı’ndan Şehit Aileleri’ne ziyaret MHP Tepebaşı’ndan Şehit Aileleri’ne ziyaret

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (ESKİ), Büyükşehir Belediyesi, Tepebaşı ve Odunpazarı Belediyelerine bağlı ekipler, meteoroloji tarafından yapılan yağış uyarısına karşı dün akşam saatlerinden beri başladıkları şehir merkezi ve ana alterler başta olmak üzere yağmur suyu ızgaralarını temizleme çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor.
Ertaş Caddesi, Cumhuriyet Bulvarı, Ulusal Egemenlik Bulvarı, Selami Vardar Bulvarı, Huzur, Çamlıca ve Sazova Mahalleleri başta olmak üzere, tüm ekipler şiddetli yağışlardan kaynaklanabilecek su taşkınlarına karşı yağmur suyu ızgaralarının bakım ve temizliklerini yapıyor.
Ayrıca meteorolojiden gelen uyarıları dikkate alarak muhtemel şiddetli yağışlar ve taşkınlara karşı ekipler, gece saatlerinde de hazırda bekleyecek.
Açıklamada “Vatandaşlarımızdan, yağmur suyu ızgara kovalarını bir nevi çöp kutusu olarak kullanmamaları konusunda daha dikkatli olmalarını ve özellikle inşaat alanlarında kum, moloz gibi unsurların bu kovalara dolmaması için gerekli tedbirlerin alınmasını önemle rica ediyoruz” denildi.

Kaynak: Eskişehir Net Haber Merkezi