Meteoroloji hava durumu raporunu yayımladı: Eskişehir'de sıcaklıklar artacak Meteoroloji hava durumu raporunu yayımladı: Eskişehir'de sıcaklıklar artacak

Sakin geçmesi beklenen yerel seçimlerde eşi benzeri görülmemiş bir olay yaşandı. Üzerine asitli saldırı gerçekleştirilen Demokrat Parti Hatay Dörtyol Belediye Meclis üyesi Oğuzhan Lök, hastaneye kaldırıldı. Saldırının ardından Demokrat Parti Genel Sekreteri Ertan Küçükay, genel bir açıklama yayınladı.

Demokrat Parti Genel Sekreteri Ertan Küçükay, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

Hatay Dörtyol Belediye Meclisi üyesi adayımız Oğuzhan Lök Cumhur İttifakı mensupları tarafından dün gece saatlerinde "yüzüne asit atılmak" suretiyle saldırıya uğramış hastanede tedavi altına alınmıştır. Tedavisine Mersin Şehir Hastanesi yanık ünitesinde devam edilmektedir. Olay anından itibaren başta Sayın Genel Başkanımız Gültekin Uysal, Hatay il başkanımız, Dörtyol ilçe başkanımız ve Belediye başkan adayımız konunun yakın takipçileri olmuş yapılan hukuki girişimler neticesinde saldırgan gözaltına alınmıştır. Bu alçak saldırıyı yapan ve azmettirenleri esefle kınıyoruz. 78 yıldır uğruna canlar verdiğimiz demokrasi mücadelemiz daha da güçlü ve kararlı bir biçimde sürecektir. Tüm Türkiye'de Demokratlar dimdik ayaktadır. "Korkunun ecele faydası yoktur"

Kaynak: Eskisehir.net Haber Merkezi