Eskişehirspor taraftarları, 26 Nisan tarihin yapılan toplantının ardından 13 gün geçmesine rağmen, henüz bir hareket yaşanmaması yüzünden endişe duyarken, alınan bilgilere göre oluşturulan kurul, önümüzdeki hafta bir araya gelerek ziyaretlere başlayacak.


BAŞKANLAR ÜÇ KEZ TOPLANTI YAPTI
Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt öncülüğünde 13 gün önce yapılan ilk toplantı sonrası, 3 kez bir araya gelerek konuyu kendi aralarında görüşen Büyükşehir Belediye Başkanı Ayşe Ünlüce, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç ve Başkan Kazım Kurt, şehrin benimseyebileceği, her kesim destekleyeceği bir yönetim oluşturulması yönünde fikir alışverişi yaptı.


KURUL TOPLANACAK 
Belediye başkanları Ünlüce, Ataç, Kurt ve Eskişehirspor Kulübü eski ve mevcut başkanının yanı sıra, şehrin milletvekillerinden oluşturulan kurul, önümüzdeki hafta ilk olarak Vali Aksoy ve ardından ESO, ETO ve EOSB Başkanlarını ziyaret edecek.


GENEL KURULA KADAR YÖNETİM OLUŞACAK
Bu ziyaretlerde amaç, 26 Mayıs tarihinde ilk oturumu yapılacak Eskişehirspor Kulübü Olağan Üstü Genel Kuruluna kadar, Kulübün borcunu kapatabilecek, şirketleştirecek ve Eskişehirspor’u layık olduğu lige taşıyabilecek iyi bir yönetim oluşması için görüşmeler yapılacak.

Kaynak: Rıdvan Öztürk