Eskişehir’de etkili olan sağanak yağış ve şiddetli dolu sonrası Çifteler ve Sivrihisar ilçe merkezlerinde evler ve araçlar zarar görürken, ilçe kırsalında da ekili tarım arazileri ağır hasar aldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Ayşe Ünlüce, yağışların en çok etkilediği ilçeler olan Çifteler ve Sivrihisar’a giderek vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini iletti.

İlçelerdeki incelemelerde Ayşe Ünlüce’ye Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Vekili Recai Erdir, ESKİ Genel Müdürü Oğuzhan Özen ve belediye bürokratları da eşlik etti.

İlk olarak Çifteler ilçesine giden Ünlüce, burada Çifteler Belediye Başkanı Zehra Konakcı ile ilçe merkezinde zarar gören yerleri inceledi. Çifteler Ziraat Odası Başkanı Necat Yatır’ı da ziyaret eden Ünlüce, tarım arazilerinde yağış sonrası oluşan hasar hakkında bilgi aldı.  

Çifteler ilçesindeki ziyaretin ardından Sivrihisar’a geçen Başkan Ünlüce, Sivrihisar Belediye Başkanı Habil Dökmeci ile birlikte Sivrihisar Ziraat Odası Başkanı Hüseyin Özyılmaz ile bir araya geldi. Tarım alanlarındaki son durumu öğrenen Ünlüce, ilçede evini su basan bir aileye giderek geçmiş olsun dileklerini iletti.

İlçelerdeki incelemeler sonrası yaşanan mağduriyetin giderilmesi için Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman destek olacaklarını söyleyen Ünlüce, “Şehrimizde iki gündür etkili olan yağışlardan etkilenen hemşehrilerime geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Büyükşehir Belediyesi ve ESKİ Genel Müdürlüğü ekiplerimiz 24 saat çalışma prensibiyle her zaman vatandaşlarımızın yanındalar.” ifadelerini kullandı.

Yaşanan afetin ardından hemen çalışmalarına başlayan Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi ve ESKİ ekiplerinin, ilçelerdeki çalışmaları sürüyor.

Kaynak: Bülten