Bu fiyata satış rekoru kırdı: İşte Türkiye'de satılan en ucuz araç Bu fiyata satış rekoru kırdı: İşte Türkiye'de satılan en ucuz araç

Başkan Kurt ve Ünlüce’nin ilk adresi Karaçay Malkar Kültür ve Yardımlaşma Derneği oldu. Ziyarete Eskişehir CHP Milletvekili Jale Nur Süllü, Han Belediye Başkanı Erdal Şanlı da katıldı.

Dernek Başkanı Mustafa Korkmaz, yönetim kurulu ve dernek üyelerinin yer aldığı ziyarette, Başkan Kurt ve Ünlüce, 31 Mart’ta gerçekleşecek seçimlerde destek istedi.

“EVİMİZ GİBİ”

Karaçay Malkar Kültür ve Yardımlaşma Derneği ile yakın ilişkiler kurduklarını ifade eden Başkan Kurt, “Derneğinize biz sürekli geliyoruz, evimiz gibi. Dayanışmanın en iyisini yapıyorsunuz” dedi. 10 yılda Odunpazarı’nda gerçekleştirdikleri çalışmaları anlatan Başkan Kurt, Odunpazarı Belediyesi’nin katılımcı, halkçı ve sosyal belediyecilik anlayışı ile yönetildiğinin altını çizdi. Yerel seçimlerin Türkiye’nin ve Eskişehir’in geleceği için çok önemli olduğunu belirten Başkan Kurt, “Merkezi hükümetin yanlış politikalarına engel olmak, yanlış yapıyorsunuz demek için önemli bir fırsat. Türkiye'yi kötü yöneten Cumhurbaşkanı’na dur demek lazım. Birçoğunuz emeklisiniz, 10 bin lirayla geçinmek çok zor. Biz sosyal belediyecilik yapıyoruz. Eskişehir farklı bir belediyecilik ile tanıştı. Bunun devam etmesi önemli. Bu nedenle yerel seçimlerde Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nde Ayşe Ünlüce’yi, Odunpazarı’nda ben Kazım Kurt’u, Tepebaşı Belediyesi’nde de Ahmet Ataç’ı desteklemenizi istiyoruz” diye konuştu.

“EMEKLİLERİMİZ 10 BİN LİRA İLE GEÇİNMEYE ÇALIŞIYOR GENÇLERİMİZ İŞ BULAMIYOR”

Yerel seçime 55 gün kaldığına dikkat çeken Ayşe Ünlüce, “Bu süreçte her sokağa ve her mahalleye girmemiz gerekiyor. Ancak zamansızlıktan bu mümkün olmuyor. Ancak sizler her

gittiğiniz yerlerde bizleri anlatırsanız, çok mutlu olurum. Ülke olarak zor bir ekonomik süreçten geçiyoruz. Emeklilerimiz 10 bin lira ile geçinmeye çalışıyor, gençlerimiz iş bulamıyor. Bu seçim, Kazım Başkanın dediği gibi iktidar partisine bir dur deme seçimi” dedi. Başkan Kurt ve Ünlüce, konuşmaların ardından dernek üyelerinin sorularını cevapladı.

 

“İKTİDARIN KAZANÇ HIRSI KÖYLERİMİZİ MAHVETMEYE BAŞLADI”

Başkan Kurt ve Ünlüce’nin bir sonraki adresi Afyonkarahisar Alanyurtlular Yardımlaşma Sosyal Dayanışma ve Kültür Derneği oldu. Başkan Kurt ve Ünlüce, dernek başkanı İbrahim Kartal, yönetim kurulu ve dernek üyeleri ile bir araya geldi. Alanyurt Derneği olarak Eskişehir'i kendi memleketleri olarak gördüklerini belirten İbrahim Kartal, Eskişehir'de yaklaşık 3 bin Alanyurtlu'nun yaşadığına dikkat çekti. Son yıllarda köylerinin etrafında yapılan maden çalışmalarına değinen Kartal, iktidarın kazanç hırsının köylerini mahvetmeye başladığını vurguladı.

“BU SEÇİM YOKSULLARLA ZENGİNLERİN SEÇİMİ”

Alanyurtlu hemşehrilerinin desteklerini her zaman hissettiklerini belirten Başkan Kurt, “31 Mart seçimi her seçim gibi önemli, ama farklı özellikleri olduğunu unutmamak lazım. Bu seçim, genel seçim havasında bir yerel seçim. Ekonomi çok kötü yönetiliyor ve insanlarımız ekonomik sıkıntılar içinde. Türkiye'deki sosyal demokrat belediyeler olarak, ‘Halk Ekmek’ ile ekmek fiyatlarını dengede tutmaya çalışıyoruz. İşte o yüzden Ayşe Ünlüce başkan olmalı. Bu seçim, yoksullarla zenginlerin seçimi. Belediyecilikten zaten anladıkları yoktu. Eğer belediyemizde çalışan işçilere Tayyip Erdoğan hükümetinin öngördüğü enflasyon oranında yüzde 38 zam yapsaydık, belediye işçimiz geçinemeyecekti. Biz yüzde 65 yaptık, işçimiz geçinebilsin diye. İşte sosyal belediyecilik budur" dedi.

“BU ŞEHİR, BU ÜÇ BAŞKANIN HEDİYESİDİR”

Cumhuriyetin 100. yılını kutlarken, Eskişehir’e Cumhuriyet kadını bir belediye başkanın çok yakışacağını vurgulayan Ayşe Ünlüce, Türkiye’de derin bir ekonomik kriz yaşandığına değindi. “Avrupa'yla asgari ücret karşılaştırılıyor ya. Avrupa'da yaşayan insanların yüzde 10 asgari ücretle çalışıyorken, Türkiye’de yaşayan vatandaşımızın yüzde 50’si asgari ücret alıyor. Emekli maaşları ortada 10 bin lira. Kazım başkanımın dediği gibi, zenginler mi kazansın, yoksullar mı? Biz 25 yıldır Yılmaz Hocamla bir dönüşüm yaşadık, bu şehre bir hayat kültürü kazandırdık. Kazım başkan, Odunpazarı'nda halkçı belediyeciliğin nasıl olacağını öğretti. Ahmet başkanımız da 20 senedir bu şehirde, 'Hayat Tepebaşı'nda güzel' diyerek Tepebaşı'nı hediye etti. Bu şehir, bu üç başkanın hediyesidir. Bu şehre sahip çıkalım, AKP hükümetine sandıkta cevap verelim" diye konuştu. Başkan Kurt ve Ünlüce, konuşmaların ardından dernek üyelerinin sorularını cevapladı.

Kaynak: Bülten