Doları olanı bile şaşırtan tahmin: Merkez Bankası doların 40 lira olacağı tarihi duyurdu Doları olanı bile şaşırtan tahmin: Merkez Bankası doların 40 lira olacağı tarihi duyurdu

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç ve Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ayşe Ünlüce, İyi Parti’den CHP’ye geçen Eskişehirlilerle bir araya geldi. CHP Eskişehir İl Başkanı Talat Yalaz, Seyitgazi Belediye Başkanı Uğur Tepe, Han Belediye Başkanı Erdal Şanlı’nın da katıldığı buluşmada, İyi Parti’den CHP’ye geçenlere parti rozeti takıldı.

Buluşmada konuşan Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Eskişehir için hep birlikte çok önemli bir iş yaptıklarını söyledi.

“TÜRKİYE'Yİ BU HALE RÜZGÂRA GÖRE DURUŞUNU DEĞİŞTİREN SİYASET GETİRDİ”

Başkan Kurt, konuşmasını şu sözlerle yer verdi;

“Bugün Eskişehir için önemli bir iş yapıyoruz. Hep birlikte yapıyoruz. Biz çıktığımız yolda sizin desteklerinizi, sizin ağırlığınızı hissederek yürüyoruz. Öncelikle vermiş olduğunuz katkı ve dayanışma için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Türkiye'nin geldiği nokta belli. Türkiye'de siyasetin geldiği noktada belli. Ne yazık ki ilkeler, duruş ve kararlılık maalesef bitmiş.

Türkiye'yi bu hale rüzgara göre duruşunu değiştiren siyaset getirdi. Bugün enflasyonun alıp başını gittiği yoksulun daha yoksul, zenginin daha zengin olduğu ama en önemlisi adaletin, hukukun ve demokrasinin bittiği bir ülkedeyiz. Bizler demokrasi adına, hukuk adına mücadele etmeyi göze alan insanlarız. Tek adamların yoğun olarak yönetimde, ülkelerde muhalefet yapmak çok zordur.

Muhalefeti örgütlemek daha da zor. Buna rağmen sizler ayaktasınız. Sizler Recep Tayyip Erdoğan'a muhalefet yapmak için siyasettesiniz. Ve ne yazık ki bu çizginizi saptırmaya çalışanlar bu çizgiden sapanlar çoğunlukta. Bunu aşmanın yolu birleşmek. Birleşe birleşe kazanacağız sözü, boşuna söylenmemiş bir söz. Yan yana duracağız, güçlerimizi birleştireceğiz ve mutlaka kazanacağız.

Ben zaman zaman günün birinde herkes Cumhuriyet Halk Partili olacak diye espri yapıyorum. Çünkü Cumhuriyet Halk Partisi bu ülkenin kurucu partisi. Cumhuriyet Halk Partisi hepimizin baba ocağı, hepimizin başının sıkıştığı zaman, dönüp geleceği yer. Bunu böyle bilelim. Birbirimizi soyutlayan, birbirimizi dışlayan havadan kurtulmamız lazım. Biz, Eskişehir'de belediyeciliği yaparken böyle yaptık. Belediyecilik uygulamalarımızda hiç kimseye sen Doğru Yol’cusun, sen ANAP'lısın, sen İyi Partilisin, senin işini yapmayız demedik. Böyle bir şey bize yakışmaz. Biz insanı insan olarak seviyoruz. İnsanı insan olarak kabul ediyoruz. Ve hizmete önce insan diye başlıyoruz. Bu noktada bize verdiğiniz katkılar için bundan sonra verecekleriniz için de şimdiden hepinize çok teşekkür ediyorum.”

Kaynak: Bülten