Bilimin ve teknolojinin önemini vurgulamak ve gençleri bilime teşvik etmek amacıyla düzenlenen bu fuarda, Serhat Hamamcı ve diğer katılımcılar öğretmenler gözetiminde, on beş stantta sergilenen projeler hakkında öğrencilerden bilgiler aldılar. 

Bilimin ve teknolojinin toplumsal gelişimdeki rolünü vurgulamak ve gençleri bilimle buluşturmak adına önemli bir adımı olan bu fuarda, yetkililer öğrencilerle iletişim halinde kalarak onların bilgilerine, çalışmalarına verdikleri değerleri de gözler önüne serdiler. 

Fuar, toplumun bilime ve teknolojiye olan ilgisini canlı tutarak geleceğin bilim insanlarının yetişmesine katkı sağladı ve İnönü Belediyesi Başkanı Serhat Hamamcı ve diğer katılımcılar da bilime destek verdiler. 

İnönü Belediyesi TUBİTAK 4006 Bilim Şenliği kapsamındaki fuara dair fotoğrafları şu ifadelerle yayınladı:” İnönü İlçe Kaymakam Vekilimiz Sn. Ahmet YILDIZ, Başkanımız Sn. Serhat HAMAMCI, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sn. Ali TÜRKAL, Okul Müdürü Sn. Gökhan ŞAYAN, İlçe kurum amirleri Oklubalı Sabri Kahvecioğlu Ortaokullu, Millî Eğitim Bakanlığı ile TÜBİTAK tarafından ortaklaşa yürütülen "TUBİTAK 4006 Bilim Şenliği’ fuarına katıldılar. Başkanımız, ilçe kaymakamımız ve katılımcılar öğretmenlerinin gözetiminde geliştirilen ve on beş ayrı stantta sergilenen projeler hakkında öğrencilerden bilgi aldılar.”

Kaynak: Eskisehir.net Haber Merkezi