Sivrihisar Belediye Başkanı Habil Dökmeci 10-16 Mayıs Engelliler Haftası'na özel mesajlarını iletti. Başkan Dökmeci, engelli bireylerin toplumda hak ettikleri yeri alması ve yaşamlarını kolaylaştırmak adına belediye olarak verdikleri destek ve çabalardan bahsetti.

Mesajında, engelli vatandaşların yaşadığı sorunlara dikkat çekerek, onların hayatlarını daha iyi hale getirmek için çeşitli projeler ve hizmetler yürüttüklerini belirtti. Engelli bireylerin topluma tam ve etkin katılımlarını sağlamak amacıyla çeşitli sosyal, kültürel ve eğitim faaliyetlerine önem verdiklerini ifade etti.

Ayrıca, engelli vatandaşlara yönelik yapılan hizmetlerin ve projelerin sadece Engelliler Haftası'nda değil, her zaman sürekli ve etkin bir şekilde devam edeceğini vurguladı. Başkan Dökmeci, toplumun her kesimine eşit ve adaletli hizmet sunma konusundaki kararlılıklarını yineledi ve engelli vatandaşların yaşamlarını kolaylaştırmak için her zaman ellerinden gelenin en iyisini yapacaklarını belirtti.

 "Özel gereksinimli bireylerin yaşam standartlarını yükseltmek ve onlara daha iyi bir yaşam sunabilmek için çaba sarf etmek, belediyemizin önceliklerinden biridir."

Sivrihisar Belediye Başkanı Habil Dökmeci, Engelliler haftasına dair mesajında şu sözlere yer verdi:"10-16 Mayıs Engelliler Haftası'nda herkese daha çok sevgi, sosyal sorumluluk bilinci diliyoruz. Tüm engelleri birlikte aşacağız. Engelliler Haftası'nın bizlere sağladığı fırsatla, bir kez daha özel gereksinimli bireylerin hayatlarımızın ayrılmaz bir parçası olduğunu hatırlatmak istiyorum. Toplumumuzun her kesiminde, her bireyin haklarına saygı duymak ve onları desteklemek bizim en önemli sorumluluğumuzdur. Özel gereksinimli bireylerin yaşam standartlarını yükseltmek ve onlara daha iyi bir yaşam sunabilmek için çaba sarf etmek, belediyemizin önceliklerinden biridir. Toplumun en hassas meselelerinden biri olan özel gereksinimli kardeşlerimizin yaşam standartlarını yükseltmek, onların insan onuruna ve sosyal adalete uygun bir yaşam sürmelerini sağlamak ve yardımcı olmak için her zaman yanlarında olacağız. Engelliler Haftası'nı kutlarken, sorunların çözümünde duyarlılığın artmasına, hep birlikte daha kapsayıcı ve erişilebilir bir memleket için çalışmaya devam edeceğiz. Tüm özel gereksinimli vatandaşlarımızı ve ailelerini saygıyla selamlıyorum."

Kaynak: Eskisehir Net Haber Merkezi