Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Gökçe ile AJet Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat tarafından imzalanan protokolle, şehit yakınları, gaziler ve gazi yakınları, malul ve malul yakınları ile engelli yolcular için indirim oranları belirlendi.

Türk Hava Yolları Genel Müdürlük binasında imzalanan bu protokol, birçok vatandaşa seyahatlerinde büyük kolaylık sağlayacak.

Uçak 2

BİLET ALMADAN ÖNCE DİKKAT

Protokole göre, şehit yakınları, gaziler ve gazi yakınları ile malul ve malul yakınları iç hat uçuşları ve Kuzey Kıbrıs uçuşlarında %50, dış hat uçuşlarında ise %20 indirimden faydalanabilecekler.

Engelli yolcular ise iç hat ve Kuzey Kıbrıs uçuşlarında %20, dış hat uçuşlarında %25 indirimden yararlanabilecek. İndirimli biletler, www.ajet.com sitesi ve AJet mobil uygulaması üzerinden temin edilebilecek. İndirimden yararlanmak isteyenlerin gerekli belgeleri sunması gerekiyor. İndirim oranları vergi ve harçlar hariç tutarlar üzerinden hesaplanacak.

BAKAN AÇIKLADI

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Gökçe, imzalanan protokolün engelli bireyler, şehit yakınları ve gaziler için büyük kolaylıklar sağlayacağını belirtti. Gökçe, "Bu iş birliği ile engelli, yaşlı, şehit yakını ve gazilerimizin hayatını kolaylaştırmayı hedefliyoruz. Devletimiz, sosyal hizmetler alanında vatandaşlarımızın ihtiyaçlarına yönelik çözümler üretmeye devam ediyor. Engelli vatandaşlarımızın toplumla bütünleşmesi ve günlük hayata katılımı için büyük bir azimle çalışıyoruz. Şehit aileleri ve gazilerimize yönelik özel ihtimam gösteriyoruz ve her türlü desteği sağlamaya devam edeceğiz" dedi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı