Doktorlar uyardı: Kirazı aman ha böyle yemeyin Doktorlar uyardı: Kirazı aman ha böyle yemeyin

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, bir dizi programa katılmak üzere Eskişehir'e geldi. Günyüzü ilçesine bağlı Gökpınar Mahallesi'nde arpa tarlasında gerçekleştirilen hasat törenine katılan Bakan Yumaklı'ya tarla sahibi Oğuzhan Kıymıkoğlu çalışmalarla ilgili detaylı bilgiler aktardı. Hasat sırasında biçerdöver de kullanan Yumaklı, hasadın ardından gazetecilere açıklamada bulundu. Yurt genelinde hasadın sürdüğünü ve yüzde 60 oranında tamamlandığını belirten Bakan Yumaklı, özellikle stratejik ürünler olarak tabir ettikleri hububatın bu yıl sadece buğday ve arpa için yaklaşık 30 milyon tonluk bir rakama ulaşacağını tahmin ettiklerini dile getirdi.

BAKAN YUMAKLI BARAJ İNCELEDİ 

Ayrıca Bakan Yumaklı, Eskişehir'e gerçekleştirdiği ziyaret kapsamında önemli bir inceleme gezisi de gerçekleştirdi. Programın merkezinde,  Eskişehir'de Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından inşa edilen Gökpınar Barajı yer aldı.

Bakan Yumaklı, barajın yapımı ve işleyişi hakkında detaylı bilgi almak üzere bölgeye geldi. Ziyaret sırasında, barajın teknik özellikleri, su tutma kapasitesi ve sulama projeleri hakkında yerinde incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgi aldı.

BAKAN YUMAKLI'DAN ESKİŞEHİR PAYLAŞIMI 

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, dün Eskişehir'de gerçekleştirdiği ziyaretler hakkında bir paylaşımda bulundu. Bakan Yumaklı paylaşımında şu ifadelere yer verdi;

" Eskişehir'in Günyüzü ilçesinde üreticilerimizin hasat mutluluğuna ortak olduk.  Emeğin, alın teri ve bekleyişin semeresinin toplandığı bu güzel gün vesilesiyle birkaç hususu hatırlatmak isterim. Türkiye genelinde buğday ve arpa hasadının yüzde 60’ı tamamlandı. Bu sezon yaklaşık 30 milyon ton buğday ve arpa üretimi bekliyoruz.  
Toprak Mahsulleri Ofisi bünyesindeki 600’e yakın noktada alımlarımız devam etmekle birlikte, şu ana kadar 2 milyon tondan fazla ürün alımı yapıldı. Ayrıca 10 Haziran’a kadar ürünlerini TMO’ya teslim etmiş üreticilerimizin ödemeleri hesaplarına aktarıldı. Devam eden hasat sezonumuzun bütün üreticilerimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum."

Kaynak: Eskisehir Net Haber Merkezi