İslam Memiş'ten yatırımcıya kritik uyarı: Bilmeyen zarar edebilir İslam Memiş'ten yatırımcıya kritik uyarı: Bilmeyen zarar edebilir

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, AK Parti Eskişehir İl Başkanlığı’nı ziyaret etti. Ziyarette AK Parti Eskişehir Milletvekili Ayşen Gürcan, AK Parti Odunpazarı Belediye Başkan Adayı Özkan Alp, AK Parti Tepebaşı Belediye Başkan Adayı Hamid Yüzügüllü ve partililer katıldı.


“AVRUPA BİRLİĞİ ÜLKELERİ ARASINDA EN ÇOK BÜYÜYEN ÜLKE OLDUK”
Ziyarette konuşan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan şu ifadeleri kullandı:
“Eskişehir Anadolu’nun yeşil bozkırı, medeniyetlerin kadim yolu. Aynı zamanda eğitim ve üretiminin merkezi olan Eskişehir ülkemizin en genç şehirlerinden bir tanesidir. Biliyorsunuz 2023 yılında Türkiye ekonomisi yüzde 4.5 büyüme hedefiyle Avrupa Birliği ülkeleri arasında en çok büyüyen ülke oldu. Dolar bazında milli gelirimiz Türkiye tarihinde ilk kez 1 trilyon doları geçmiş bulunmakta. Kişi başına düşen milli gelir de 13 bin 110 dolarla tarihin en yüksek düzeyini gördü. 


“ESKİŞEHİR’E 21 YILDA GENEL BAZDA 147 MİLYAR LİRA YATIRIM YAPTIK”
İlimiz bu anlamda büyük bir potansiyele ve dinamizme sahip. Bu potansiyele güvenerek ilimize son 21 yılda genel bazda 147 milyar lira yatırım yaptık. Sadece Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığımızın yatırım, destek ve vatandaşlarımıza destek oranı 7.5 milyar lirayı aşmış durumda. Biz biliyoruz ki Eskişehir’in yeniliğini ve dinamizmini gerçek belediyecilikle taçlandırmak vaktidir. Bu şehir artık eski Türkiye’nin köhne, muhalif zihniyetinden, çöp, çukur, çamur siyasetinden bıktı usandı. Eskişehir’in yıllardır mevcut potansiyeli ezberle bastırılmış mağdur bir şehir olmaktan çıkarıp gerçek belediyecilikle buluşturma vaktidir.


“BU SEÇİMLER SIRADAN BİR SEÇİM DEĞİL”
Vakit artık ak belediyeciliğin farkıyla ilimizin çevresini atmosferini Türkiye Yüzyılı’na yakışır hale getirmektir. Sayın cumhurbaşkanımızın ifadesiyle bu seçimler sıradan bir seçim değil. Türkiye Yüzyılı şehirlerinin gerçek belediyeciliğe ulaşacağı önemli bir eşiktir. AK Parti 2002’den bu yana girdiği tüm yerel ve genel seçimlerde milletimizin sevgisini kazanarak alnının akıyla ve zaferle çıkmayı başarabilmiş bir partidir. 1 Nisan sabahı inşallah aynı zaferle Cumhur İttifakı olarak tüm il ve ilçelerimizde yeni bir sayfa açacağız inşallah. Türkiye’nin ve AK Parti’nin milletine gönül vermiş cesaret ve ferasetiyle Türkiye’yi emin adamlarla 2023 hedefine taşımış ve önümüzdeki 100 yılın hedeflerini belirlemiş sayın Recep Tayyip Erdoğan gibi güçlü vizyoner bir lideri var. 


“ESKİŞEHİR’İ AK BELEDİYECİLİKLE TANIŞTIRACAĞIZ”
Aynı zamanda Eskişehir’in zafere inanmış davası için gece gündüz demeden çalışan, gayret eden fedakâr bir teşkilatı var. Ziyaret ettiğimiz tüm illerde teşkilatlarımız büyük bir heyecanla, özveriyle çalışmalarını sürdürüyor. AK Parti belediyeciliğiyle bütün şehirlerimizi ilçelerinizi çağımıza uygun yeni projelerle her alanda dünya standartlarının üzerine çıkarmayı hedeflemekteyiz. Bu dava için ortaya koymuş özverinin şahidi olarak Eskişehir’in belediyecilik tarihinde yeni bir sayfa açacağına şehrimizi AK Parti belediyeciliğine kavuşturacağımıza yürekten inanıyorum. Nebi Hatipoğlu vekilimiz Eskişehir’i hak ettiği hizmetlerle buluşturacak. Gayret ve sefer bizden, zafer Allah’tandır. Sizlerden Nebi Başkanımıza deste vermenizi rica ediyorum.” MELTEM KARAKAŞ

Kaynak: Meltem Karakaş