Ev sahiplerine bu kez iyi haber: Artık bu parayı ödemeyecekler Ev sahiplerine bu kez iyi haber: Artık bu parayı ödemeyecekler

Bakan Uraloğlu, 5G'ye geçişin doğru zamanda ve doğru fiyatla gerçekleşmesini istediklerini belirterek, lisans ve yetkilendirme sürecinin tamamlanmasının ardından muhtemelen 2026'da 5G'ye geçileceğini söyledi. Ancak Bakan Uraloğlu, geçilecek olan teknolojinin aslında tam anlamıyla 5G olmayacağını, daha ziyade 5,5G gibi bir teknoloji olacağını ifade etti. 5G teknolojisinin gelişiminin belirli bir noktaya ulaştığını ve artık daha ileri seviye teknolojilerin geliştirilmesi gerektiğini vurguladı.

6G TEKNOLOJİSİ DE TAKİP EDİLİYOR

Bakan Uraloğlu, 6G teknolojisinin dünyada takip edildiğini ve bu konuda ilgili toplantılara katıldıklarını da belirterek, Türkiye'nin bu süreci yakından takip edeceğini ve 6G teknolojisinin geliştirilmesinde aktif rol alacağını söyledi.

Gençlere yönelik tavsiyelerde de bulunan Bakan Uraloğlu, doğru bilgiye ulaşmak için kararlılıkla ilerlenmesi gerektiğini ve başarıya ulaşmak için önce kendilerine güvenmeleri gerektiğini vurguladı. "Yapabilirim" duygusunun çok önemli olduğunu belirten Uraloğlu, gençlerin kendilerine olan güvenlerini kaybetmemeleri gerektiğini ifade etti.

Kaynak: Eskisehir Net Haber Merkezi