"Emeklilerimizin her zaman yanındayız" "Emeklilerimizin her zaman yanındayız"

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, faizsiz evlilik kredisi için ödeme tarihini açıkladı. Bakan Göktaş, evlilik kredisi başvurularının başladığı ve 150 bin TL tutarındaki kredinin ödemelerinin mayıs ayında başlayacağını duyurdu. Göktaş, bu kredinin gençlere aile kurmaları için büyük bir destek sağladığını ve projenin tüm Türkiye'ye yaygınlaştırılması hedeflendiğini belirtti. Şu ana kadar 8 bin 563 çiftin başvuruda bulunduğunu ve yaklaşık 2 bin 13 gencin evlilik öncesi eğitim ve danışmanlık hizmetlerinden faydalandığını söyledi.

"En çok başvuru Hatay'dan yapıldı"

Faizsiz evlilik kredisine ilişkin açıklamalar yapan Bakan Götaş," Biz pilot proje olarak tabiiki deprem bölgesinden başlattık. Gençlerimize motivasyon oluşturmak ve evlilik sürecinde destek olmak için bu fonu öncelikle pilot bölgesi olan Hatay, Kahramanmaraş, Malatya, Adıyaman ve Gaziantep’in de Nurdağı ve İslahiye ilçelerinden başladık. En çok başvuruyu da Hatay’dan aldık." ifadelerini kullandı.

"Ödemeler 21 Mayıs'ta başlıyor"

Fona başvuran çift sayısının 8 binden fazla olduğunu belirten Bakan Göktaş,"Bugün itibariyle fona başvuran 8 bin 563 çiftimiz var. Bugüne kadar şartları sağlayan yaklaşık 2 bin 13 gencimize de evlilik öncesi eğitim ve danışmanlık hizmetlerimizi verdik. Gençlerimizden yoğun teşekkürlerimiz var. Hakikaten çok mutlular. Ve zamanla projeyi tüm Türkiye’ye yaygınlaştırmayı hedefliyoruz. Buradan da bu fondan yararlanan gençlerimize bir müjdeyi paylaşmak istiyorum. Resmi nikahı 15-30 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilen çiftlerimizin kredi ödemeleri, 21 Mayıs itibariyle hesaplarına geçmeye başlayacak." ifadelerini kullandı. 

Kaynak: Eskisehir Net Haber Merkezi