Arabası olan rahat nefes alacak: Muayenede artık buna bakılmayacak Arabası olan rahat nefes alacak: Muayenede artık buna bakılmayacak

AK Parti Eskişehir Milletvekili Ayşen Gürcan, Srebrenitsa Katliamı'nın 29. yılı dolayısıyla sosyal medya hesabından bir mesaj yayımladı.

Vekil Gürcan mesajında, "İnsanlık tarihinin utanç tablolarından biri olan Srebrenitsa Soykırımı’nın üzerinden 29 yıl geçti. Dünyanın gözleri önünde katledilen 8372 şehidin acısı hâlâ yüreklerimizi dağlıyor.Hayattan koparılan Bosnalı kardeşlerimizi saygı ve rahmetle anıyor, geride kalan ailelerinin acısını yürekten paylaşıyorum" ifadelerini kullandı. Resim

SREBRENİTSA KATLİAMI

Bosna Hersek'in doğusundaki Srebrenitsa şehrinin 11 Temmuz 1995'te Ratko Mladic komutasındaki Sırp askerleri tarafından ele geçirilmesinin akabinde başlayan kanlı soykırım, sadece kurban yakınlarının değil, tüm Boşnak milletinin de en derin yarası olarak kabul ediliyor.

Öte yandan, aradan neredeyse çeyrek asır geçmesine rağmen, hala binin üzerinde soykırım kurbanının cenazesine ulaşılamaması Srebrenitsa yarasının hala kapanamamasının en büyük sebebi olarak gösteriliyor.

Kaynak: Eskisehir Net Haber Merkezi