MHP İl Başkanı İsmail Candemir’den Kadir Çalışıcı yorumu: “Yarın nereden aday olur bilemem” MHP İl Başkanı İsmail Candemir’den Kadir Çalışıcı yorumu: “Yarın nereden aday olur bilemem”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ayşe Ünlüce, Mahmudiye İlçe Başkanlığı'nı ziyaret ederek ilçe yöneticileri ve partililerle bir araya geldi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan İlçe Başkanı Gürcan Demircan, "Ayşe Başkanımız belediyecilik konusunda son derece birikimli bir isim. Biz Mahmudiye olarak her zaman arkasındayız. 31 Mart’a kadar kapı kapı dolaşacağız, kendisini Mahmudiyelilere anlatacağız. Ayşe Başkanımı Büyükşehir Belediye Başkanı yapacağız. Kendisine bunun sözünü veriyorum" dedi.

Ayşe Ünlüce ise konuşmasında, "Geldiğimiz andan itibaren dışarısı çok soğuktu, ama içerideki sıcak sohbet içimizi ısıttı. Seçimlere 50 günden az bir süre kaldı. Saha çalışmalarınız ile Mahmudiye’de çalınmadık kapı bırakmayacağınıza inanıyorum. İshak Başkanımla birlikte Eskişehir’e göndereceğiniz meclis üyelerimizle uyum içinde Mahmudiye’ye değer katacak projeler üretecek, çalışmalar yapacağız. 31 Mart günü de tek görevimiz sandıklara sahip çıkmak olmalı. Hem ilçemize, hem şehrimize sahip çıkalım. İnanıyorum ki 31 Mart gecesi çok güzel bir sonuç alacağız," şeklinde konuştu.

CHP İl Başkanı Talat Yalaz da toplantıda yaptığı konuşmada, "Sahada gördüğümüz tek şey Yılmaz Hocamızın yerelde kurduğu halk ittifakı bozulmamış. Ayşe Başkanımıza hem ilçelerimizde hem de merkezde her partiden vatandaşımız ilgi gösteriyor. Hukukçu olması, belediyeciliği bilmesi kendisini öne çıkartıyor. 31 Mart’ta kendisini Eskişehir’in ilk kadın belediye başkanı yapacağız. Mahmudiye’de de bildiğiniz gibi İshak Başkanım borçlu aldığı belediyeyi, bugün sürdürülebilir kılarak önemli çalışmalara imza attı. İshak Başkanımın daha yapacak işleri var, biliyorum. Ayşe Başkanımın ve İshak Başkanımın arkasında duracağız," dedi.

İshak Gündoğan ise toplantıda yaptığı konuşmada, "Biz Ayşe Hanıma aday demiyoruz, başkanımız diyoruz. Cumhuriyetimizin 100. Yılında Eskişehir’e bir kadın belediye başkanının çok yakışacağını biliyoruz. Hocamızın bilgi ve birikimi, Ayşe Başkanımızın tecrübesi ve hizmet anlayışı ile Eskişehir’de bambaşka bir dönem yaşayacağız.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Eskişehir. Net Haber Merkezi