Ünlüce’ye, vatandaşların ilgisi Eskişehir’de Yaşayan Bilecikliler Derneği ziyaretinde de yüksek oldu. Dernekte meşaleler ve alkışlar eşliğinde karşılanan Ataç ile Ünlüce, çok sayıda vatandaş ile bir araya geldi. Devlet eski Bakanı Bahattin Şeker ve CHP İl Başkanı Talat Yalaz’ın da katıldığı buluşmada EYBİLDER Başkanı Davut Mülayim, Başkan Ataç ve Ünlüce’yi ağırlamaktan dolayı mutlu olduklarını belirtti.

Mülayim, “Büyük çoğunluğumuz Tepebaşı’nda yaşıyoruz. Bir il kadar, Bilecik ilinin nüfusu kadar Eskişehir’de yaşayan Bilecikli var. Bizler Eskişehir’de yaşıyoruz ve bu dernekte yardımlaşma kültürümüzü geleceğe aktarmak için faaliyet gösteriyoruz. Bizi ziyaret eden başkanlarımıza teşekkür ediyorum, sağ olun” dedi.


EBB Adayı Ayşe Ünlüce ise “Eskişehir çevre iller başta olmak üzere Türkiye'nin dört bir yanından göç almış, farklı kültürleri bir arada barındıran ve herkesin birbirine saygı ve sevgi duyduğu bir kent. Bilecikliler de özellikle Tepebaşı'nda yoğunlaşan nüfusları ile şehrimize büyük bir değer ve renk katıyor. Komşu kentimiz olması sebebiyle de birçok eş dost ve akrabanızın sık sık Bilecik'ten şehrimize geldiğini biliyorum. Özellikle hafta sonunda 25 yıldır yarattığımız güzellikleri görmek için Bileciklilerin sık sık şehrimizi ziyaret ettiğini biliyorum. Bilecik Belediye Başkan Adayımız Melek Mızrak Subaşı ile yeni dönemde çok güzel ve özel bir dayanışma kuracağımıza inanıyorum. Siz değerli Bilecikli dostlarımızdan, hemşehrilerimizden de kendi adıma, Ahmet Başkanımız adına, Kazım Başkanımız adına destek bekliyorum. Bu şehirdeki 25 yıllık birikimi, emeği hep birlikte koruyacağız ve hayata geçireceğimiz çalışmalarla da Eskişehir'i daha ileriye taşıyacağız” sözlerini kullandı.

"Bu şehirde yaşadığımız için mutluyuz"


CHP İl Başkanı Talat Yalaz ise “Ben de aslen Afyonkarahisar Emirdağlıyım. Bu şehre geldiğim zaman sizler gibi ben de hiç yabancılık çekmedim. Eskişehirli bize kendimizi yabancı hissettirmedi. Biz de burayı sizler gibi kendi şehrimiz bildik. Eskişehir, uzun süre burayı hoşgörünün, vizyonun, sanatın, kültürün, naifliğin merkezi yapan belediye başkanlarımız sayesinde böyle bir şehir. Bunun hepimiz farkındayız, bu şehirde yaşadığımız için mutluyuz. Güzel şehirler kendiliğinden güzel olmuyor. Bu şehri güzelleştirdikleri için belediye başkanlarımızın yanındayız. CHP il başkanı olarak değil, Eskişehirli bir genç olarak konuşuyorum; bu şehirde gençler, kadınlar, insanlar son derece mutlular. Bu mutluluğun devam etmesi için de bu yönetime, anlayışa, aktif ve sosyal belediyeciliğe tüm Eskişehirliler olarak sahip çıkacağımıza inanıyorum” dedi.
Buluşma, konuşmaların ardından çektirilen fotoğraf ile sona erdi. Dernek üyesi vatandaşlar da çalışmalarında Başkan Ataç ve Ünlüce’ye başarılar diledi.
 

Kaynak: Eskisehir.net Haber Merkezi