Eskişehir’de yürekler ağza geldi: Tramvay yolunda düşen yaşlı adam yaralandı Eskişehir’de yürekler ağza geldi: Tramvay yolunda düşen yaşlı adam yaralandı

Vişnelik Mahalle Meclisi Başkanı Ahmet Arıcı, Vişneliler Mahalle Meclisi'nin 2019 Aralık sonunda kurulduğunu ve o tarihten itibaren mahallenin karşılaştığı sorunlara çözüm üretme noktasında başarılı çalışmalar gerçekleştirdiklerini belirtti. Arıcı, “İyi ki geldiniz” diyerek Ayşe Ünlüce'nin toplantıya katılımından memnuniyet duyduklarını ifade etti.

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ayşe Ünlüce, Vişnelik Mahallesi sakinlerine hitaben yaptığı konuşmada, Vişnelik mahallesinde yaşayan biri olarak katılımcılara "Hoş geldiniz" demek istiyorum. Ünlüce, mahalle sakinlerinin Cumhuriyet'e ve Atatürk'e duyduğu bağlılığı bildiğini vurgulayarak, Cumhuriyetin olanaklarıyla yetişmiş bir kadın olarak Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olmaktan gurur duyduğunu ifade etti.

"SON 5 YILDA BÜTÇEMİZİ SOSYAL YARDIMLARA HARCIYORUZ"
Eskişehir Büyükşehir Belediyesinin son beş yıldır bütçelerini sosyal yardımlara yönlendirdiklerini belirten Ünlüce, pandemi ve deprem gibi zorlu süreçlerde halkın yanında olmaya devam ettiklerini söyledi. Ünlüce “Pandemi ve depremle birlikte son beş yıldır bütçemizi sosyal yardımlara harcıyoruz. Ekonomik zorluklarla mücadele eden vatandaşlarımız emekli maaşı ile geçinmeye çalışıyor. Biz, dayanışma ve mücadele ruhuyla seçime hazırlanmalıyız. Önceki dönemlerde mecliste azınlıkta olduğumuz zamanlar oldu. bu seçimde mecliste çoğunluğu sağlamalıyız ki hizmetlerimiz aksamasın.” Dedi.

    
“KONYA'DA VE KOCAELİ'NDE BAŞARAMADIKLARINI BURADA NASIL BAŞARACAKLAR”
Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, yaptığı açıklamada, "Biz birlikte çalışmalıyız. Kapı kapı dolaşıp, Ayşe Başkan ile bizim başarılarımızı anlatmalısınız. 'Nasıl olsa buralarda birinci çıkıyoruz' demek yerine, muhalif oyların bize gelmesini sağlamalıyız" dedi. Kurt, “Adalet ve Kalkınma Partisi'nin adayının vaatlerini dinledim, ooo atıyor. Konya'da ve Kocaeli'nde başaramadıklarını burada nasıl başaracaklarını düşünmeliyiz. Biz dürüst bir şekilde çalışıyoruz, ağır Sayıştay denetiminden geçiyoruz. Ben 10 yıldır, Ahmet Abi 20 yıldır, Yılmaz Hocam 25 yıldır demek ki iyi belediyecilik yapıyoruz. Su fiyatını konuşuyorlar; Sakarya belediyesinde su 24,6, yani bizden pahalı. Orada başarılı olamayanlar burada nasıl başarılı olacaklar, bu hayat pahalılığında" şeklinde konuştu.

 "AYŞE HANIM, BİZİM MAHALLE SAKİNİMİZ"
Vişnelik Mahalle Muhtarı Meriç Güney, yaptığı açıklamada, "Ayşe Hanım bizim mahalle sakinimiz. Siz gelmeden önce komşularımızla konuştuk, seçimden sonra hem Büyükşehir hem de Odunpazarı belediyemizle koordineli çalıştık ve bundan sonra da aynı uyum içinde çalışmaya devam edeceğiz" dedi.

Kaynak: Eskisehir.net Haber Merkezi