Öğrenci Kenti Eskişehir’de neden Kitap Fuarı yok? Öğrenci Kenti Eskişehir’de neden Kitap Fuarı yok?

Haber Merkezi’ne ulaşan vatandaş “Cassaba Modern civarında ikamet ettiğimiz için artık haftanın en az 3-4 gecesi kavga gürültü nedeniyle, gece yarısı Tepebaşı Belediyesinin şişe toplaması vs sebeplerle uykusuzluktan ne yapacağımızı şaşırdık. Polisi arasak kavga bitmeden gelmiyor. Çevre ve Şehircilik ilgili belediyenin zabıta birimine yönlendiriyor, zabıta işlem yapmak yerine saçma sapan konuşuyor. Kimi kime şikayet edeceğiz bir sonuç alıp uyuyabilmek için şaşırdık” dedi.
Bu mesajı yayınlayınca bir başka okurumuz “En az 20 yıldır Espark’ın karşısında oturuyorum ve eminim ki daha fazla problemi burada biz yaşıyoruzdur. Verebileceğim tek tavsiye zamanla alışılıyor olunması. Maalesef ki öğrenci şehri algısı oluşturulduğundan dolayı şehrin bu taraflarda sadece öğrencilerin olduğunu ve kuralsız bir şekilde istedikleri gibi yaşayabilirler kimsenin de bir şey demeye hakkı yok gibi bir algı var. Bu demek değil ki sadece öğrenciler bu şekilde davranıyor. Kendi vatandaşımızda bu şekilde olup iş kendi mahallelerinde dönünce de duyar bekliyorlar maalesef…” yorumu yaptı.
Bir diğer takipçimiz ise “Kesinlikle katılıyorum zabıtaya yönlendiriliyoruz şikayette ama zabıta ilgilenmiyor duruma müdahale etmesi gerekirken saçma sapan bahaneler ekip yok şimdi oraya gidilemez gibi şeyler diyorlar” dedi.
Bir okurumuz ise “Yerleşime yakın yere içkili mekan ruhsatı veren belediye suçludur” yorumu yaptı.

Kaynak: Eskişehir Net Haber Merkezi