Yaklaşık 1 milyon kişi İsrail’i protesto etti Yaklaşık 1 milyon kişi İsrail’i protesto etti

Eskişehir’de merkezi ısıtma sistemleri 15 Ekim itibariyle aktif hale gelebiliyor. Havaların soğumasıyla birlikte resmi kurumlar, apartmanlar ve siteler merkezi ısıtmayı çalıştırdı. Anadolu Üniversitesi’nde ise geçtiğimiz yıllarda zaman zaman yaşanan sorun bir kez daha yaşanıyor. AÜ’deki ısıtma sistemi 6 Kasım sabah saatleri itibariyle henüz çalıştırılmadı.
Öğrenciler, personel ve akademisyenler durumdan şikayetçi olmasına rağmen üniversitesi yönetimi adım atmıyor. Bazı üst düzey yöneticiler ‘kaloriferlerin neden yanmadığını bilmiyoruz’ derken bazıları da ‘tasarruf için yakılmıyor olabilir’ şeklinde görüş bildirdi.
Ulaştığımız tüm hocalar “Dersleri ve çalışmaları olumsuz etkiliyor. Erken bitirdiğimiz dersler oluyor” diye konuştu.
Personel ise öğrencilerin sorularından bıkmış durumda! Her gün onlarca soruya muhatap olduklarını ifade eden AÜ personeli “Bir aydır çalışma ortamımız bozuldu. Gündüz bazen hava iyi oluyor fakat bir iki saat sürüyor. Öte yandan bina içleri hep serin, soğuk oluyor. Evlerde hepimiz yaktık. Burada evden daha fazla vakit geçiriyoruz. Her gün ha bugün ha yarın dedik ama bir türlü yanmıyor” dedi.
Bir çalışan, öğle arasında dışarıda ‘biraz ısınıp’ içeri girdiklerini söyledi. Bir başka çalışan ise ‘Isıtıcılarla nereye kadar. Hem masraf hem tehlikeli… Açık unutan arkadaşlar oluyor” diyerek tehlikeye dikkat çekti.
AÜ’de herkes çalışma ortamlarının ısınmasını bekliyor.

Kaynak: Eskişehir Net Haber Merkezi