Faizler maaşları geçiyor: 100 bin lirası olan aylık bu parayı alacak Faizler maaşları geçiyor: 100 bin lirası olan aylık bu parayı alacak

Araştırma Seminerleri (ARSEM 2024) Kış Dönemi eğitimleri 29 Ocak -9 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Lisansüstü öğrencilerinin, araştırma görevlilerinin ve öğretim üyelerinin nitelikli akademik yayınlar geliştirmelerine katkı sağlamayı ve yayın kapasitelerini arttırmayı amaçlayan ARSEM'in 2024 Kış Dönemi eğitimlerine başvuruları için sona gelindi. Son başvuru tarihi 3 Şubat Cumartesi 2024 olarak duyruldu.

Birbirinden farklı eğitimler verilecek

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal, Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hamza Al ve İstanbul Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Koyuncu’nun koordinasyonunda yüz yüze yapılacak olan Kış Dönemi eğitimlerinin ilk programı 29 Ocak - 2 Şubat tarihleri arasında Sakarya Üniversitesinde, ikinci program ise 5 – 9 Şubat tarihleri arasında Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde yürütülecek.

Kış Dönemi eğitimleri kapsamında; uygulamalı panel veri ve zaman serisi analizleri gibi metodolojik araçların teorik zeminlerinin uygulamalarla zenginleştirdiği derslerin yanı sıra R ile Ekonometri, SPSS ve PYTHON gibi programların tanıtıldığı dersler de yer alıyor. 

Kaynak: Eskisehir.net Haber Merkezi