Arabası olan vatandaşların büyük bir ilgiyle takip ettiği konu olan araç muayene fiyatları, yeni yılda büyük bir değişikliğe gidebilir.

Son iddialara göre, muayene ücretlerine 1 Ocak itibariyle ciddi bir zam yapılması planlanıyor. Bu gelişme, sürücüler arasında endişe yaratırken, muayene ücretlerinin nasıl değişeceği ve ne kadar artış olacağı konusunda henüz net bilgiler bulunmuyor. İşte detaylar...

Vergi Uzmanı Ozan Bingöl, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, 2024 yılında araç muayene ücretlerine yapılacak zammı hesapladı. Bingöl, Yeniden Değerleme Oranı'nın yüzde 58,46 olmasının, bir otomobilin muayene ücretini 1.149,60 liradan 1.821,66 liraya çıkaracağını ifade etti.

Araç sahiplerini bekleyen bu zammın sosyal medyada da yankı uyandırması üzerine, Vergi Uzmanı Ozan Bingöl, Yeniden Değerlendirme Oranı'nı paylaşarak gelecek yılın zamları hakkında bilgi verdi. Bingöl, sosyal medya hesabından şu ifadelerle paylaşımda bulundu: "2023 yılı Yeniden Değerleme Oranı %58,46 olmuştur. Bir otomobil için araç muayene ücreti 1.149,60 liradan 1.821,66 liraya yükselecektir."

Kaynak: Haber Merkezi