36 puanlı Mavi beyazlılar bu maçtan galibiyetle ayrıldığı taktirde, yakın takipçisi 34 puanlı Silifke Belediyespor’un ligde kalma mücadelesi veren Amasya karşısında alacağı sonuca bakmaksızın sezonu Play-Off hedefi içinde tamamlayacak.
Anadolu Üniversitesinin hedefine ulaşması halinde Play-Off  maçları sonunda 2. Lige terfi eden son 2 takımdan biri olabilmesi için zorlu bir yarışa girecek. 


YOL HARİTASI
Anadolu Üniaversitesi’ni bekleyen Play-Off statüsü ise şöyle; TFF 3. Lig'de4 grupta oynanan çift devreli lig müsabakaları sonunda gruplarında 1. sırayı alan takımlar TFF 2. Lig’e yükselirler. Bu müsabakalar sonunda gruplarında 2., 3., 4., 5. ve 6. sırayı alan takımlar, TFF 2. Lig’e yükselecek son 2 takımın belirleneceği Play-Off müsabakalarına katılacak takımları oluştururlar. 
Play Off müsabakaları grup içi eşleşmeler ve final müsabakalarından oluşur.
 GRUP İÇİ EŞLEŞMELER  
Grup içi play off müsabakaları 3 tur şeklinde oynanır. Her grupta, 2. sırayı alan takımlar doğrudan 3. tura yükselir.
1. turda kendi gruplarında 3. sırayı alan takımlar ile 6. sırayı alan takımlar, 4. sırayı alan takımlar ile 5. sırayı alan takımlar eşleşir. Eşleşmeler tek maç eleme usulüne göre, 3. ve 4. sıraları alan takımların sahasında oynanır. 
2. tur müsabakaları her iki grupta 1. turdan gelen takımlar arasında, çift maç eleme usulüne göre ve ilk maç ligi daha alt sırada bitiren takımların sahasında olacak şekilde oynanır. 2. Tur müsabakaları sonunda tur atlayan takımlar, 3. Tura yükselir. 
3. tur müsabakaları, ligi 2. sırada bitiren takımlar ile 2. turdan gelen takımlar arasında ve ilk maç 2. turdan gelen takımların sahasında olacak şekilde çift maç eleme usulüne göre oynanır. 3. tur müsabakalarını kazanan takımlar tarafsız sahada tek maç eleme usulüne göre oynanacak olan Final müsabakasını oynamaya hak kazanır.  
Play Off Müsabakalarında iki maç sonunda, galibiyet veya beraberlik sayılarının eşit olması halinde, toplamda daha fazla gol atan takım tur atlar. Atılan gollerin eşit olması halinde ise, ikinci müsabaka sonunda on beşer dakikalık iki uzatma devresi oynanır. Uzatma devrelerinde de eşitliğin bozulmaması durumunda, kazanan takım penaltı vuruşları sonucunda belirlenir.
 FİNAL MÜSABAKALARI 
Final müsabakaları, grup içi play off müsabakaları sonucunda başarılı olan her gruptan 1 takım olmak üzere toplam 4 takım arasında TFF tarafından belirlenecek tarafsız sahalarda tek maç eleme usulüne göre oynanır. Final müsabakalarında 1. Grup ile 2. Grup; 3. Grup ile 4. Grup eşleşir. Final müsabakalarının normal süresi berabere sonuçlandığı takdirde, on beşer dakikalık iki uzatma devresi oynanır. Uzatma devresinde gol atılamazsa, kazanan takım penaltı vuruşları sonucunda belirlenir. Final müsabakalarını kazanan 2 takım TFF 2. Lige yükselir. 

Kaynak: Murat Dağtekin