Altın biriktiren bu kez yandı: Ünlü ekonomist çeyrek altın almayın diyerek uyardı Altın biriktiren bu kez yandı: Ünlü ekonomist çeyrek altın almayın diyerek uyardı

Anadolu Üniversitesi’nde taşeron işçi olarak çalışan Murat Aydoğdu, 2015 yılında hiçbir sebep gösterilmeden sözleşmesi yenilenmedi ve işten çıkarıldı. Üniversiteye karşı açtığı davayı kazandığını söyleyen ve üniversitenin hala tazminatını ödemediğini ifade eden Aydoğdu, “Gerekli işlemler ve başvurular avukatım ve tarafımdan yapılmış olup, Anadolu Üniversitesi Hukuk dairesi ödeme yapılacağını yazılı bildirilmesine rağmen 3 aydır herhangi bir geri dönüş ve ödeme yapmamıştır” dedi.

“MAHKEME KARARLARINA UYMAYARAK HUKUKSUZLUK YAPMIŞLARDIR”

Murat Aydoğdu açıklamasında şunları söyledi:
“2006-2016 tarihleri arasında Anadolu Üniversitesi’nin Taşeron şirketinde çalışırken hiçbir sebep gösterilmeden sözleşmemin yenilenmeyeceği söylenerek 31.12.2015 tarihinde işten çıkartıldım. Uzun süren Adli ve hukuki işlemler sonunda haksız yere işten çıkarıldığım mahkemeler tarafından onaylandı, üst mahkemeler dâhil. Taşeron işçisi olmam sebebiyle muhatabım olan şirket kapanmış, asıl işveren durumunda olan Anadolu Üniversitesi yönetimi büyük bir eğitim kurumuna yakışmayacak şekilde davranarak ve yönetici konumundaki hocalarımız görevlerini yerine getirmeyerek beni zor duruma düşürmüştür. Mahkeme kararlarına uymayarak hukuksuzluk yapmışlardır.

“3 AYDIR HERHANGİ BİR GERİ DÖNÜŞ VE ÖDEME YAPMAMIŞTIR”

Ülkemizin gelir düzeyi en yüksek üniversitelerinden biri olan Anadolu Üniversitesinin bir taşeron işçisinin tazminatını ödeyemeyecek durumda olduğunu düşünmüyorum, bu ödemenin yapılmama sebebinde bir art niyet düşünmekte istemiyor, ihmalden kaynaklandığını düşünüyorum. Gerekli işlemler ve başvurular avukatım ve tarafımdan yapılmış olup, Anadolu Üniversitesi Hukuk Dairesi ödeme yapılacağını yazılı bildirilmesine rağmen 3 aydır herhangi bir geri dönüş ve ödeme yapmamıştır. Anadolu Üniversitesi yönetimini görevini yerine getirmeye ve yasal olarak hak etmiş olduğum tazminatımın ve tüm sosyal haklarımın tarafıma ödenmesini talep ediyorum.” 

Kaynak: Meltem Karakaş