Yıllardır ücretsiz sandalye uygulamasıyla destek oluyor Yıllardır ücretsiz sandalye uygulamasıyla destek oluyor

Eskişehir’de hemen her yağış sonrası TEKSAN, EMKO, ESTİM ve Oto Center esnafı ve çalışanları zor anlar yaşıyor. 30-40 santim suyla mücadele etmek zorunda kalan bölge esnafı, işi gücü bırakıp su tahliyesiyle uğraşıyor. Yıllardır devam eden sorun, henüz çözüme kavuşturulmadı.
Pazar günü öğleden sonra başlayan yağış yine benzer manzaralara neden oldu.
Bölge esnafının sesi olan ESO Başkanı Celalettin Kesikbaş, “Eskişehir, Samsun ve Giresun’da meydana gelen sel ve su baskınlarından etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum” dedi.
Oto Center’da biriken suları gösteren bir fotoğraf paylaşan Kesikbaş “Eskişehir’de bugün gerçekleşen sağanak yağışlar sanayi sitelerinin olduğu bölgede oluşan su baskınları makus talihimiz olmaya başladı. Uzun yıllardır çözüm bekleyen sorunların çözülmesi moral motivasyon ve ekonomik açıdan son derece önemli. Daha düne kadar TEKSAN, EMKO sanayi siteleri şimdi de ESTİM ve Oto Galericiler – Oto Center… Altyapı problemlerinin bir an önce çözülmesi sanayicilerimiz ve üretim yapan imalat sektörü için en büyük arzumuz. En acısı da şu ki bu vakaları ve yapılması gerekli çalışmaları herkes biliyor yıllardır” diyerek yetkilileri göreve çağırdı.

Kaynak: Eskişehir Net Haber Merkezi