Kredi kartı olana kötü haber: 8 gün sonra yasaklanacak Kredi kartı olana kötü haber: 8 gün sonra yasaklanacak

İYİ Parti Alpu Belediye Başkan Adayı Mustafa Gökçe, 2004-2009 yılları arasında ilçede belediye başkanlığı yaptı.

Eskişehir Net’ten Cihan Yıldırım’ın sorularını yanıtlayan Gökçe, ilçenin son 15 yılını değerlendirerek, projelerinden bahsetti.

Geçmiş dönemde Alpu’da çok güzel hizmetlere imza attığını ve kalıcı eserler kazandırdığını belirten Gökçe, “Alpu girişindeki bakım ve yaşlılar evi, düğün salonu, kooperatif binası, halı saha, orta refüj düzenlemesi, çarşıda dükkan projesi gibi çok sayıda hizmeti ilçemize kazandırdık. İlçede 350 tane tapu aldım. Yaptırdığımız dükkanlarla belediyeye gelir de sağladık. Alpu daha önce bilinmiyordu, bizimle birlikte bir kimlik kazandı” ifadelerini kullandı. 

“FESTİVALLER İLÇESİ OLACAĞIZ”

Tarım rekoltesi yüksek olan Alpu’nun İç Anadolu’nun tahıl ambarlarından biri olduğuna dikkat çeken Gökçe, göreve seçilirse daha önce yaptıkları Pancar Gümüş Lületaşı Festivalini yeniden yapacaklarının müjdesini verdi. Gökçe, “Sadece beş yıl yapılan festivalin eğer altıncı yapılsaydı bakanlıktan destek alacaktı” diyerek, kendinden sonra görevi devralan belediye başkanlarına da sitemde bulundu. Gökçe, Pancar Gümüş Lületaşı Festivalinin yanında Bozan’ın sucuğunu, Ağaçhisar’ın nohudunu, Dereboyu’nun fasulyesini, Uyuz Hamamının ise kavun ve karpuzunu festivallerle tüm ülkeye duyuracaklarını aktardı. 

“ALPU’NUN ÇEHRESİ DEĞİŞECEK” 

“Alpu’nun son 15 yılı boş geçti” diyen Gökçe, şunları söyledi: “İlçemizde son 15 yıldır elle tutulur, gözle görülür bir şey yapılmadı. İstişare çok önemlidir. Fikirlerden faydalanmak gerekiyor. Sosyal çevremi kullanarak Alpu’ya çok şey kazandırdım. Alpu’nun çehresini değiştireceğim. Plan tadilatları yaparak, Eskişehir’de zor şartlar altında yaşayan Alpulu hemşerilerim için yeni arsalar üreterek, ilçeye geri dönmelerini sağlayacağız. Belediye başkanlığı benin işim. Alpu için her alanda projelerimiz olacak.”

Kaynak: Eskisehir.net Haber Merkezi