Sorumluların bir an önce yakalanması ve adalete teslim edilmesi çağrısında bulunan Çakırözer, “Alpu’da yaşanan kundaklama olayında maalesef iki iş yeri zarar görmüş. Bir iş yerindeki tüm malzemeler tamamen yanmış, yüzbinlerce lira zarar var. Hem onlara, hem de Alpulu hemşehrilerimize büyük geçmiş olsun. Sorumluların hala bulunamamış olması bölge halkını tedirgin ediyor. Bir an önce sorumlular yakalanmalı ve adalete teslim edilmeli. Bu kundaklama olayında iş yerleri zarar gören esnafımıza da devlet destek sağlamalı” dedi.

İŞ YERLERİ VE ARAÇLAR KUNDAKLANDI

Eskişehir'in Alpu ilçesinde 28 Mart gecesi gerçekleşen kundaklama sonucu çıkan yangınlarda iki iş yeri ile 6 araç hasar gördü. Yangınlar sonrasında bir iş yeri tamamen yanarken, bir traktör ile pikap ateşe verildi, 2 araç kundaklandı. CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Alpu Belediye Başkanı Gürbüz Güller ve beraberindeki heyet ile kundaklama sonrasında iş yerleri hasar gören bölge esnafını ziyaret etti, Alpu halkına geçmiş olsun dileklerini iletti. Bölge halkı yaşanan olayın ardından tedirgin olduklarını söylerken, sorumluların bir an önce yakalanmasını istedi.

SORUMLULAR BİR AN ÖNCE YAKALANMALI

Çıkan yangınlarda iş yerleri hasar gören Necmi Var ve Melih Zeybek’i ziyaret eden Çakırözer, “Bu kundaklama olayı hem Alpu’da, hem de Eskişehir’de hepimizi üzdü. 2 iş yerinden birinde yüzbinlerce lira hasar var. Ürünlerin tamamı yanmış durumda. Alpulu hemşehrilerimize bir kez daha geçmiş olsun. Bu yangınlarda dükkanı hasar gören esnafımız için devlet destek sağlamalı” dedi.

Çakırözer geçmiş olsun ziyareti sonrasında Alpu İlçe Emniyet Müdürlüğü’nü de ziyaret ederek olaya ilişkin bilgi aldı. Yaşanan olayın ardından bölge halkının tedirgin olduğunu aktaran Çakırözer, “17 gün önce gerçekleşen bu olay bölgede hemşehrilerimizi, esnafı tedirgin etmiş durumda. Bu üzücü ve kaygı verici olayın failleri bir an önce bulunarak adalete teslim edilmeli” dedi.