Borcu olanlara son dakika duyuru: Bir banka bu kararı aldı Borcu olanlara son dakika duyuru: Bir banka bu kararı aldı

Alpu’da, Cumhur İttifakı ortağı BBP ve MHP arasında seçim yarışı kızıştı. Her iki partide ayrı adaylarla seçim yarışına katılıyor. Bu durum zaman zaman ilçede iplerin gerilmesine neden oluyor. Geçtiğimiz hafta sonu BBP Genel Başkanı Destici’yi ağırlayan Alpu, bugün MHP Genel Başkan Yardımcısı Yönter’i ağırlayacak. 

AK Parti’den belediye başkan adayı olmak için 11 isim başvurdu. AK Parti ilçeyi Cumhur İttifakı ortağı MHP’ye bıraktı. AK Parti’den aday adayı olan ve iki dönem AK Parti’den Alpu Belediye Başkanlığı yapan Rafet Demirtaş, partisinden istifa ederek Büyük Birlik Partisi’nin adayı olarak seçim yarışına katıldı. MHP’nin adayı ise Alparslan Kokulu oldu. Cumhur İttifakı ortakları arasında önce AK Parti Büyükşehir adayı Hatipoğlu’nun ilçede söylediği sözler, ardından da afişler yüzünden gerginlik yaşandı. BBP’nin adayı Demirtaş, seçim afişlerinde kendisiyle birlikte Cumhur İttifakı’nın adayı Hatipoğlu’nun da fotoğrafları kullandı. Bu duruma tepki gösteren AK Parti ve MHP Alpu İlçe Başkanlıkları konuyu yargıya taşıdı. Mahkeme kararı ile Demirtaş’ın afişleri toplatıldı.

Geçtiğimiz hafta sonu BBP Genel Başkanı Mustafa Destici ilçe de miting yaparken, bugün MHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter’in ilçede seçim çalışmalarına katılarak adayları Kokulu için destek isteyeceği öğrenildi.

Kaynak: Eskisehir.net Haber Merkezi