DİSK, KESK, TMMOB ve EBTO tarafından düzenlenen Ali İsmail Korkmaz Yaşam Ödülleri sahiplerini buldu. Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen ödül törenine CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer ve Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç da katıldı.

“DİRENMEYE VE MÜCADELEYE DEVAM EDECEĞİZ”

Ödül töreninde tertip komitesi adına konuşan Eskişehir Bilecik Tabip Odası (EBTO) Başkanı Nazan Aksaray, “Bizler, bu siyasal iktidarın bütün baskı politikalarına karşı direnmeye ve emek, demokrasi ve barış mücadelesine devam edeceğiz. Ali İsmail'in, gezide yitirdiğimiz diğer canlarımızın hesabını sormak için mücadelemize devam edeceğiz. Aramızdan gidenlere ve gelecek olanlara, cezaevlerinde haksız, hukuksuz yatan aydınlarımıza, gazetecilere, depremde kaybettiklerimize, halen insanlık dışı koşullarda yaşamaya mecbur bırakılanlara, hakları gasp edilenlere, emekliye, işçiye, gençlere, kadınlara, 1000 haftadır yakınlarını arayan Cumartesi annelerine, sokak hayvanlarımıza, ağacımıza, ormanımıza, akarsuyumuza borçluyuz. İktidarın baskı politikalarına karşı geziden aldığımız ilhamla direnmeye ve mücadeleye devam edeceğiz” dedi. 

EMEL KORKMAZ’DAN MISRA ÖZ’E ÖDÜL

Konuşmaların ardından Ali İsmail Yaşam Ödülleri, İsrail'in saldırılarına direnen Filistin halkına ve Çorlu tren kazasında oğlunu kaybeden ve uzun yıllardır adalet mücadelesi veren Mısra Öz’e verildi. Filistin halkı adına ödül alması için davet edilen Filistin’in Ankara Büyükelçisi Faed Mustafa, Refah’taki son saldırıdan sonra büyükelçilik görevlerindeki yoğunluk nedeniyle ödül törenine katılamadı. 
 

Kaynak: Meltem Karakaş