Eskişehir'de kullanılmayan AVM harabeye döndü Eskişehir'de kullanılmayan AVM harabeye döndü

Türkiye'nin ilk yerli ve milli aracı TOGG'un kura çekilişi yapılmış, kurada hak kazananlara araçları teslim edilmeye başlamıştı. Ön sipariş sürecine katılan 177 bin 467 kişi arasından T10X almaya hak kazanan 20 bin kişi belirlenmişti. Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) temsilcisi ve RTÜK Uzmanı Sadık Canyurt da hak kazananlar arasındaydı.

Aracını geçtiğimiz hafta teslim alan Canyurt, bir hafta sonra satışa çıkardı. Standart menzilli modelinin 953 bin, uzun menzilli modelinin fiyatının ise 1 milyon 215 bin lira olarak belirlen TOGG'u Canyurt'un 3,5 milyon liraya ilana koyduğu görüldü.

Koyduğu ilana açıklama kısmına ise;

''Araç geçen hafta teslim alınmıştır, kapalı otoparkta muhafaza edilmektedir. "V2 Lansman Özel Paketi" ile üretilen ilk TOGG araçlarından biridir. Panoramik cam tavan ve Meridian Premium Ses Sistemi ekletilmiştir. Şu an satışa sunulan TOGG'ların menzili ve donanımı en yüksek versiyonudur (ful + ful). Araca ait tüm ayrıntılara, kendi sitesinden ulaşabilirsiniz. Burada tek tek yazmıyorum." yazdı.

Konu ile ilgili açıklama yapan RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin;

''KESK Konfederasyonu'na bağlı Haber Sen Şube Başkanı Sadık Canyurt isimli çalışanımızın yerli ve millî gururumuz TOGG üzerinden akıl almaz bir fiyat manipülasyonuna giriştiği yönündeki haberler üzerine konu ile ilgili inceleme başlatılmıştır." dedi.