Ligin ilk yarasında 3 Aralık 2023 tarihinde Eskişehirspor’a konuk olan ve bu maçtan 1-0’lık yenilgiyle ayrılan Zonguldak temsilcisi Alaplı Belediye, bu yenilgi sonrası oynadığı 12 maçta ise  mağlubiyet yüzü görmedi.
ALAPLI SON 12 MAÇTA 26 PUAN TOPLADI
Alaplı Belediye Eskişehirspor yenilgisi sonrası oynadığı 12 maçtan 7 galibiyet, 5 beraberlik elde ederek 26 puan topladı. 41 puanla 3.sırada yer alan Zonguldak ekibi, 45 puanla ikinci sırada bulunan Eskişehirspor’u takip ediyor.
ES ES 23 PUAN TOPLADI
Eskişehirspor ise Ercan Kuruçay’ın attığı golle deplasmanda 1-0 mağlup ettiği Alaplı Belediyespor ile oynadığı maç sonrası çıktığı 12 karşılaşmadan, 23 puan topladı. 12 maçtan 7 galibiyet, 2 beraberlik ve 3 yenilgi alan Siyah kırmızılar 45 puana yükselerek 48 puanlı Polatlı Belediyespor’un gerisinde kaldı.
TAMAM MI? DEVAM MI?
Pazar günü saha ve taraftarı önünde Eskişehirspor’u ağırlayacak Alaplı Belediye, tamam mı? devam mı? niteliği taşıyan bu karşılaşmada kader maçına çıkacak. Alaplı, bu maçtan yenilgiyle ayrıldığı taktirde yarıştan kopacak. Kazanması halinde Eskişehirspor ile arasındaki puan farkını 1’e düşürecek ve bir sonraki hafta Polatlı Belediye ile oynayacağı maç öncesi iddialı konuma gelecek.

Kaynak: Emre Kaymal