Meral Akşener'e yakın isimlerden Burak Akburak, Cumhurbaşkanı Yardımcılığı ile ilgili herhangi bir teklif almadıklarını belirtti ancak "Teklif gelirse değerlendiririz" şeklinde konuştu.

Bu görüşmenin ardından İYİ Parti'nin tutumu siyasi gündemde önemli bir yer tutmaya devam ediyor. İYİ Parti Milletvekili Burak Akburak, Sözcü TV'ye verdiği demeçte bu konudaki çeşitli önemli noktaları vurguladı.

Görüşmenin ardından dikkat çeken açıklamalarda bulunan Burak Akburak, Akşener'in Cumhurbaşkanı yardımcılığı teklifi alması durumunda bunu değerlendirebileceğini belirtti. Akburak, "Cumhurbaşkanı yardımcılığı teklifi olursa değerlendirilir" dedi.

"GÖREVE HAZIR"

Akşener'in devlet kademelerinde görev almaya hazır olduğunu ifade eden Akburak, "Akşener devlette göreve hazır" şeklinde konuştu. Bu ifadeler, Akşener'in siyasi kariyerinde yeni bir sayfa açabileceği yönünde yorumlandı.

YENİ PARTİ KURACAK MI?

Yeni parti kurma iddialarına da değinen Akburak, "Akşener yeni bir parti kurmayacak" açıklamasında bulundu. Bu açıklama, İYİ Parti içinde yaşanan tartışmalara da ışık tuttu.

"İHRAÇ DURUMUNDA İYİ PARTİ KALMAZ"

Akşener'in olası bir ihraç durumunda İYİ Parti'nin varlığını sürdüremeyeceğini ifade eden Akburak, "Akşener ihraç edilirse İYİ Parti kalmaz" dedi.

ERDOĞAN İLE GÖRÜŞMENİN DETAYLARI

Görüşmenin Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talebi üzerine gerçekleştiğini belirten Akburak, görüşme zamanının bir gün önceden belli olduğunu söyledi. Akburak, "Görüşmeyi Erdoğan istedi. Görüşme zamanı bir gün önce belli oldu" şeklinde konuştu.

Kaynak: Sözcü