Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili olan Murat Özcan, Cihan Yıldırım’ın sorularını yanıtladı. Özcan, vatandaşlara soracaklarını dört soruyu şu şekilde özetledi:
“Değerli vatandaşlarımız 15 Temmuz darbe girişiminde sayın cumhurbaşkanımız başımızdaydı. Acaba aynı havaalanından ‘arkadaşlar çekilir misiniz evime gideceğim’ diyen bir lider mi bu ülkeyi darbelerden kurtarabilirdi yoksa ‘geliyorum’ deyip de tankların üzerine giden bir lider mi?
Pandemi oldu, değerli vatandaşlarımız… Dünya Sağlık Örgütü Başkanı’na ‘Türkiye salgının, pandeminin kahramanıdır’ sözünü söylettiren bir lider ile mi yola çıkacaksınız yoksa son üç günde nasıl bir hükümet yöneteceklerinin fragmanını izleten, bu yedi buçuk cumhurbaşkanlığı sisteminin mi bu sorunları çözeceğine inanıyorsunuz?
Dört büyük askeri operasyon, Karabağ’ın geri alınması… Rusya-Ukrayna savaşının dünyaya etkilerini en aza indiren bir lidere mi oy vereceksiniz, yoksa daha savaşın ilk gününde ‘Rusya’ya niçin ambargo uygulamıyorsunuz’ diye deklarasyon yapan bu liderlere mi oy vereceksiniz?
Depremde ‘Hazırlık yapın 300 bin konutu bir yıl içinde vatandaşlarıma teslim edeceğim’ diyen bir lideri mi inanıyorsunuz yoksa üç bin konutun bile sözünü vermekte zorlanan, kendi belediyeleri içinde bir tane kentsel dönüşüm örneği gösterememiş, bütçelerinin yüzde 1’i sosyal faaliyetlerle olan partinin liderlerine mi inanacaksınız?”