Eskişehir’de İYİ Partili isim CHP’ye geçti Eskişehir’de İYİ Partili isim CHP’ye geçti

Partinin İl Başkanlığında düzenlenen toplantıya AK Parti MKYK Üyesi Ali Demirel, AK Parti İl Başkanı Süleyman Reyhan, AK Parti Eskişehir Milletvekilleri Fatih Dönmez ile Ayşen Gürcan ile çok sayıda partili katıldı.  
AK Parti İl Başkanı Reyhan, “yol bilenle yürüyen, yorulmaz” atasözünü anımsatarak, AK Parti’nin sığınılacak en iyi liman olduğunu söyledi.  Nebi Hatipoğlu’nun partisiyle bir yol ayrımı yaşadığını aktaran Reyhan, “Yolculuklar bazen kaçış, bazen varış, bazen buluş, bazen kaybediştir. Nebi Bey’de kendisine yeni yol açmak adına, yol yakınken AK Parti ile yol arkadaşlığı yapmak üzere yol almıştır. Recep Tayyip Erdoğan ile yürüyen yorulmaz. AK Parti sığınılacak en iyi limandır. Yeni yol haritamızı belirleyip hedefe koşacağız. Sefer bizden zafer Allah’tandır. Yoldan dönmek yok. Yoldan sapmak yok” dedi. Reyhan ayrıca, günün anısına Hatipoğlu’na “Lider’in Hikayesi” adlı kitabı hediye etti.  

“Doğru karar, milli duruş”

Hatipoğlu’nun doğru bir karar vererek, milli bir duruş sergilediğini ifade eden AK Parti Eskişehir Milletvekili Ayşen Gürcan, bugünü başlangıç kabul edip Eskişehir’de “vira bismillah” diyerek çalışmalara başladıklarını söyledi.    
Hatipoğlu’nun partililerine katılmasıyla Eskişehir’e beraber hizmet etme fırsatı bulduklarını belirten AK Parti Eskişehir Milletvekili Fatih Dönmez, “AK Parti, 21 yılda enerjiden ulaşıma, eğitimden sağlığa, sanayiden tarıma kadar birçok alanda daha önce hayal bile edilemeyen birçok projeyi hayata geçirmiş bir partidir. Bunu sadece merkezi hükümetin yatırımlarıyla sınırlandırmak da doğru değil. Birçok kentte AK Parti belediyeleri de vatandaşına hizmet ediyor. Önümüzde bir seçim daha var. Nebi kardeşime bu yolculukta bize katıldığı için teşekkür ediyorum. Birliğimiz ve beraberliğimiz artarak devam edecek” ifadelerini kullandı. 

“Eskişehir’i, AK Parti belediyeciliği ile tanıştırmak boynumuzun borcu olmalıdır”

Yerel seçimlere ilişkin açıklamalarda bulunan AK Parti Eskişehir Milletvekili Hatipoğlu isim vermeden CHP’li Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’e yüklendi.  Partililerden yerel seçimler için kendilerini motive etmelerini isteyen Hatipoğlu, “Güzel Eskişehir’imiz beceriksiz ve sadece bahane üreten bir yönetimin altında ne yazık ki günden güne eriyor. Kendinizi doğru anlatıp, vatandaşlarımızın gönlüne girip bu seçimi almak, Eskişehir’i AK Parti belediyeciliği ile tanıştırmak boynumuzun borcu olmalıdır. Geçenlerde yeni seçilen CHP Genel Başkanı Özgür Özel; ‘Elimizdeki 3 büyükşehir belediyesindeki oylarda gerileme var’ diyor. Bu belediyelerden birincisi Eskişehir. Allah’a şükürler olsun vatandaşlarımızda artık bunlara ‘yeter’ diyor. Çok çalışacağız, hiç yorulmayacağız ve Eskişehir’i AK Parti belediyesi yapacağız. Bu konuda önce Allah’a sonra da sizlere güveniyorum dava arkadaşlarım” dedi.

Kaynak: Ayşe Kaytan Uçak | Eskişehir Net Haber Merkezi