400 bin lira taşıt kredisi geldi: İşte aylık ödenecek taksit sayısı 400 bin lira taşıt kredisi geldi: İşte aylık ödenecek taksit sayısı

Gazeteci yazar Ali Sirmen 84 yaşında hayatını kaybetmesi üzerine Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, taziye mesajı yayımladı.

Ataç, mesajında "Cumhuriyet Gazetesi yazarı, duayen, aydın ve idealist gazeteci Ali Sirmen’in vefatını büyük bir üzüntüyle öğrendim. Allah rahmet eylesin. Ailesine, sevenlerine ve okurlarına başsağlığı diliyorum." ifadelerine yer verdi.

GAZETECİ ALİ SİRMEN KİMDİR?

Duayen gazeteci ve yazar Ali Sirmen, 10 Kasım 1939 tarihinde İstanbul'da doğdu. Sirmen, Galatasaray Lisesi ve İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunuydu.

Sirmen, köşe yazarlığına 1966 yılında Akşam gazetesinde başladı. Yeni Ortam ve Milliyet gazetelerinde de köşe yazıları yazdı. Sirmen, son olarak gazetemizde yazılarını kaleme alıyordu. Sirmen, 1972 yılında kurulan Barış Derneği'nin kuruluşunda yer aldı.

İkinci Bahar televizyon dizisinde Antepli bir komiseri canlandırdı. Cumhuriyet adlı filmde ise, gazetemizin kurucusu olan Yunus Nadi Abalıoğlu'nu canlandırdı. SkyTürk kanalında Siyah-Beyaz isimli programın sunucularından biriydi. Ayrıca Cem TV'de Süheyl Batum ile Ayıptır Söylemesi isimli tartışma programını sundu. 2015 yılında Türkiye Gazeteciler Cemiyeti tarafından Burhan Felek Basın Hizmet Ödülü'ne layık görüldü.

Kaynak: Eskisehir.net Haber Merkezi