Merkez Bankası Nisan ayı faiz kararını yarın açıklayacak: 16 ekonomistten faiz kararı beklentisi Merkez Bankası Nisan ayı faiz kararını yarın açıklayacak: 16 ekonomistten faiz kararı beklentisi

Jale Nur Süllü, 2015 yılında temeli atılan ve aradan geçen dokuz yılda müzenin hizmete açılmadığını ifade ederek, “Şehrimiz Eskişehir, Balkanlar’dan, Kafkaslar’dan, Rumeli’den şehrimize göç eden hemşehrilerimizle zenginlik kazanmıştır. Bu zenginliği gelecek kuşaklara aktarmak üzere, şehrimizde 2015 yılında, Vakıflar Genel Müdürlüğü'ne ait arsa üzerine ETİ Şirketler Grubu'nun sponsorluğunda Eti Şehir ve Göç Müzesi temeli atılmış ama yıllardır müze açılamamıştır” dedi.

VAKFIN AÇIKLAMA YAPMASINI BEKLİYORUZ

Süllü, konuşmasını, “Geçtiğimiz hafta sonu bu müzenin tabelasının indirilerek TÜGVA Kıraathanesi tabelası asılması Eskişehir kamuoyunu son derece tedirgin etmiştir. Acilen Türk Dünyası Vakfı’nın açıklama yapmasını bekliyoruz. Eskişehirliler olarak, kimse bizden bu konuda sessiz kalmamızı beklemesin. Acilen TÜGVA Kıraathane tabelası indirilmeli ve bu yanlış karardan dönülerek müze tabelası asılmalıdır” diyerek tamamladı.

Kaynak: Bülten