Taksicilerden zam talebi: İşte yeni tarife beklentisi Taksicilerden zam talebi: İşte yeni tarife beklentisi

Sabancı Üniversitesi tarafından her sene düzenlenen SLTEP Eğitmen Eğitimi programının 9'uncu Üye Buluşmaları ve bu çerçevede gerçekleşen konferans, bu yıl Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Yabancı Diller Yüksekokulu Sürekli Mesleki Gelişim Biriminin ev sahipliği ile Yabancı Diller Yüksekokulu binasında gerçekleşti.
Üye buluşmaları çerçevesinde yapılan konferans, Türkiye’nin birçok üniversitesinden İngilizce Hazırlık Programları, İngilizce Öğretmenliği ve Modern Diller Programları'nda görev yapan eğitimcileri, eğitmen eğiticilerini ve idarecilerini bir araya getirdi. Bu sene 9'uncusu düzenlenen üye buluşmaları, Sabancı Üniversitesi SFL (Yabancı Diller Okulu) Bölüm Başkanı ve SLTEP Program Müdürü Dr. Deniz Kurtoğlu Eken’in sunumu ile başladı ve sonrasında eş zamanlı oturumlar ile devam etti.

Etkinlik boyunca ESOGÜ İngilizce öğretmenliği 2'nci sınıf öğrencileri konferansta görev alırken, 4'üncü sınıf öğrencileri ise katılımcı olarak yer aldılar. Konferansta sürekli mesleki gelişimin gerekliliği, sürekli mesleki eğitimin nasıl yapılabileceği, mesleki gelişim birimlerinin akademik gelişmeye katkısı, farklı sınıf uygulamalarının analizleri, eğitimde yapay zeka uygulamalarının kullanımı, yabancı dilde konuşma pratiğinin ne şekilde zenginleştirilebileceği, öğretmen gözlemlerinin önemi gibi pek çok konu hakkında sunumlar yapıldı ve eğitimciler birbirleri ile etkileşim fırsatı oluşturup, sınıf içi deneyimlerini paylaştılar. Sabancı Üniversitesi'nden Dr. Deniz Kurtoğlu Eken, Serpil Öz ve ESOGÜ Yabancı Diller Yüksekokulu CPD (Continuing Professional Development - Sürekli Mesleki Gelişim Birimi) ekibinden Dr. Derya Eker Kaba, Dr. Sevgi Gökçe, Ayşegül Albe Özdemir, Emine Taşan, Vecihe Kafadar ve Ezgi Cavkaytar, ESOGÜ Yabancı Diller Yüksekokul akademik ve idari birimlerinin ortak katkılarıyla gerçekleşen konferans süresince, misafirlerin verimli ve renkli bir konferans geçirmeleri sağlandı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı