Olayla alakalı yeni bir gelişme meydana geldi. Tuncel'in ölümüyle alakalı soruşturmada gözaltına alınan hastane müdürü tutuklandı, doktor adli kontrol koşuluyla serbest bırakıldı.

Olay, geçtiğimiz çarşamba günü Aksaray'daki bir rezidansta yaşanmıştı. Özel bir hastanede hemşire olan Saliha Tuncel, aynı hastanede çocuk sağlığı ve hastalıkları doktoru sevgilisi H.İ. A.'nın oturduğu binanın 7'nci katındaki daireden 3'üncü kattaki balkona düştü. Hastaneye kaldırılan Tuncer, bütün müdahalelere karşın kurtarılamamıştı.

TUTUKLANDI

Hemşire Tuncel'in ölmesine ilişkin adliyeye sevk edilen hastane müdürü Ç.Ö, çıkarıldığı nöbetçi sulh ceza hakimliğince tutuklandı. Doktor H.İ.A. ise adli kontrol koşuluyla serbest kaldı.

"SEVGİLİSİ DEDİKLERİ DOKTOR KIZIMI KATLETTİ"

Dün, adliye girişinde konuşan baba Salim Tuncel, kızının cinayete kurban gittiğini iddia ederek, ''Kızımın olayı kadın cinayeti. Sevgilisi dedikleri doktor İbrahim, benim kızımı katletti. 3 kızım var. Saliha ikinci kızımdı. 5-6 senedir hemşirelik yapıyordu. Ben olayı görmedim, yalnızca ifadelerle ve duyumlarla hareket ediyoruz. Şu anda bana savcı bey gerekeni anlatacak. Gördüm desem yalan olur'' şeklinde konuştu.

"İNTİHAR EDECEK BİR KİŞİ SEÇİME GELECEĞİM DER Mİ?"

Gözyaşlarını tutamayan ve yakınlarının desteğiyle adliye binasına giren Salim Tuncel, kızının pazar günü yapılacak seçimlerde oy kullanmak için Niğde'ye gelmeyi planladığını söyleyerek, ''Kızım beni olaydan 2 gün önce aradı ve 'Baba pazar günü seçime geleceğim' şeklinde konuştu. İntihar edecek bir kişi seçime geleceğim der mi?'' diyerek konuştu.