Okuldan yapılan açıklama şu şekilde; "Özel Akdeniz Başarı Koleji İlkokulu 3-C sınıfı öğrencilerimiz, ebeveynleri ve İlkokul Müdürümüz Çağlar TOKSÖZ, İlkokul Psikolojik Danışma ve Rehberlik Birimi Rehber Öğretmenimiz Tuğçe KIRTI, Sınıf Öğretmenimiz Havva ÇETİN rehberliğinde şehir tarihi atmosferini hissederek, Eskişehir-Ankara illerimize kültürel ve tarihi inceleme odaklı belirlenen rota bağlamında gezi gerçekleştirdiler.

İlk gün, Eskişehir ilimize hareket edilerek, 1961 yılında üretilen ilk Türk otomobili olma özelliği taşıyan Türasaş Devrim Arabaları Müzesi, Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi, Tarihi Odunpazarı Evleri, Porsuk Çayı, Sazova Bilim Kültür ve Sanat Parkı ile Masal Şatosu büyük bir ilgi, heyecan ve merakla ziyaret edildi.

Ek olarak, öğrencilerimiz, velilerimiz ve öğretmenlerimiz, Eskişehir mutfağının meşhur lezzeti olan çiğ böreğinin tadını büyük bir beğeniyle deneyimlendiler.

İkinci gün, Ankara gezimizin ilk durağı Büyük Önderimiz, Mustafa Kemal Atatürk’ün ebedi istirahatgahı olan Anıtkabir, Anadolu’da yaşamış olan uygarlıkların özgün eserlerine ev sahipliği yapan büyüleyici iki tarihi binasıyla ziyaretçilerin büyük beğenisini toplayan Anadolu Medeniyetleri Müzesi ile 1. Meclis ve 2. Meclis gezilerek Etnografya Müzesi ziyaret edildi.

Başarı Koleji Ailesi olarak yenilikçi, araştırmacı ve sorgulayan bireyler yetiştirmenin önemli olduğu bilinciyle düzenlediğimiz gezimizde sorunsuz ulaşım desteği ile bizlere eşlik eden Merit Tur şirketine keyifli yolculuk için ayrıca teşekkür ederiz."

Kaynak: Eskisehir.net Haber Merkezi