MasterChef Türkiye'nin sevilen şeflerinden olan Mehmet Yalçınkaya 3 parmağını kaybetmesinin nedeninin herkesin bildiği kıyma makinesine kaptırma hikayesi olmadığını açıkladı. 

Ünlü şef Mehmet Yalçınkaya dün yayınlanan MasterChef Türkiye'nin yeni bölümünde 3 parmağını kaybettiği eliyle ilgili ilk kez konuştu. Mehmet Yalçınkaya'nın söyledikleri duygu dolu anlar yaşattı. 

"BEN BU KONUYA HİÇ DEĞİNMEDİM"

Elemelere katılan yarışmacı, 3 yaşında traktör pervanesine parmaklarını kaptırdığını anlattı. Bunun üzerine Mehmet Yalçınkaya da kaybettiği 3 parmağıyla ilgili ilk kez konuştu. Mehmet Yalçınkaya "Ben bu konuya hiç değinmedim, ilk kez açıklıyorum. Ben de 5 yaşında yaşadım. Ben de iki arkadaşımla oynarken 3 tane parmağımı kaybettim. Seni anlıyorum. Kolay olmuyor. İş görüşmesine gittiğinizde saklarsınız çünkü sizi işe almayacaklar gibi gelir. Daha sonra işe başladıktan sonra acaba bu işi yapabilecek mi diye başka insanlar gönderirler. Çok yakın akrabalarımızdan biri benim evlenemeyeceğimi, bana kız vermeyeceğini düşünüyordu. İş yerlerine gittiğimde de bu korkuyla gidiyordum, almayabilirler mi düşünüyordum ama çoğu iş yerine de alındım, kariyer yaptım ve gördüğün gibi MasterChef Türkiye'de jüriyim. Kolay bir yol değil, biliyorum. İnsanların bir eksikliğe dikkat kesilmemesi de mümkün değil. Ama hayatın bir şekilde devam ettiğini düşünmek zorundasın." dedi.

"ELİMİ SAKLADIM"

Mehmet Yalçınkaya sözlerine şöyle devam etti "Askerlik şubesine gittim, elimi sakladım. Beni askere alsınlar diye. Daha sonra şehrin içine gittim, pastanenin içinde askerleri gördüm. Askerlere dedim ki 'Ben askere gitmek için elimi sakladım'. Onlar da 'Git hemen askerlik şubesine doğruyu söyle yoksa askere gittiğin zaman daha büyük tepkiyle karşılaşabilirsin, neden sakladın diye' dediler..."

"BU BİR LANET DEĞİL"

Mehmet Yalçınkaya "Bu bir lanet değil, bir kaza. Kapının önünde iki arkadaşımla oynarken geçirdiğim bir kaza, çoğu insan buna kıyma makinesi ya da başka şeyler diyor. Hayatımızda yaşadığımız kazalar bizi bir taraftan da tutunmaya, daha çok sarılmaya sevk ediyor. Kolu, ayağı, vücudunun yarısı olmayanlar var, ağzıyla ressamlık yapanlar var" dedi.

"BENİ ETKİLEDİ"

Mehmet Yalçınkaya son olarak "Benim etkilendiğim bir şeyi söyleyeyim. Benim iki çocuğumun dövmeleri benim elim. Senin bu halini sevenler de olacaktır. Onlar dövmeyi yaptırmışlar, acaba etkilenir miyim diye bana bir sene sonra gösterdiler. Somer'le Danilo, her zaman eti ikisinden biri keser, ben zorlanmayayım diye. Ve çaktırmazlar. Türkiye'nin en büyük televizyon kanallarından bir tanesi benim elimin bu şekilde olduğunu bilerek ön yargısız buraya jüri yaptı. Benim jüri arkadaşlarım elimle ilgili hiçbir şey konuşmadı. Sormadılar." dedi.

Kaynak: Eskisehir Net Haber Merkezi