Emeklinin aradığı liste geldi: Emekliye en yüksek promosyonu bu bankalar veriyor Emeklinin aradığı liste geldi: Emekliye en yüksek promosyonu bu bankalar veriyor

Eskişehir Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, 11 Şubat Uluslararası Bilimde Kadınlar ve Kız Çocukları Günü dolayısıyla mesaj yayınladı.

Yayınlanan mesajda şu ifadeler kullanıldı;

"Kız çocuklarının geleceğin bilim insanı olabilmeleri için daha fazla teşvik edilmeleri konusunda desteğimizi sürdüreceğiz"

"Birleşmiş milletler tarafından 22 Aralık 2015 tarihinde düzenlenen 81. Birleşmiş Milletler Genel Konsey’inde, her yıl 11 Şubat’ın Uluslararası Bilimde Kadınlar ve Kız Çocukları Günü olarak kutlanılmasına karar verilmiştir.
Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk, “Dünya üzerinde gördüğünüz her şey kadının eseridir.” diyerek kadının toplum ve medeniyet içindeki yerini takdir etmiştir.
Hayatın her alanında olduğu gibi bilim dünyasında da kadınların yetenek ve üretkenliklerini daha çok kullanabilmelerini ve sayılarının artmasını diliyor, kız çocuklarının geleceğin bilim insanı olabilmeleri için daha fazla teşvik edilmeleri konusunda desteğimizi sürdüreceğiz."

Kaynak: Eskisehir.net Haber Merkezi