Emekli zammı taban maaşa mı yapılacak? Masada üç ayrı formül tartışılıyor... Emekli zammı taban maaşa mı yapılacak? Masada üç ayrı formül tartışılıyor...

Bir süredir kamuoyunun gündeminde olan konulardan biri olan taşeron işçilerinin kadroya geçişiyle ilgili gelişmelere sahne oldu. Geçtiğimiz aylarda yapılan açıklamalarda, 100 bin taşeron işçisinin kadroya alınacağı vurgulanmıştı. Ancak, taşeronların kadroya geçiş süreci, işçiler arasında ve kamuoyunda merakla bekleniyor.

TAŞERON İŞÇİLER KADRO BEKLİYOR

TORBA yasadan kadro çıkmasını bekleyen bir kesim ise taşeron işçiler. Daha önceki kadro çalışmalarından faydalanamayan yaklaşık 100 bin taşeron işçi için yeni bir kadro müjdesi gelebilir.

100 BİN TAŞERONA KADRO NE ZAMAN ÇIKACAK?

Eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bilgin taşerona kadro çalışması hakkında "Kamudaki taşeronları planladık. Meclis'in önümüzdeki haftadan itibaren çalışamayacağı bir dönemdeyiz. Önümüzde dosyamız duruyor. Çalışmanın büyük kısmını tamamladık. Seçimden sonraya kalır diye düşünüyorum, çözeceğimiz konulardan birisi bu." sözlerine yer vermişti.

GEÇİCİ İŞÇİLER KADRO ALDI!

En düşük emekli maaşının 7 bin 500 liraya, bayram ikramiyesinin 2 bin liraya çıkarılması ile geçici işçilere kadro düzenlemesini içeren kanun, Resmi Gazete'de yayımlandı ve yürürlüğe girdi. İstiklal Madalyası Verilmiş Bulunanlara Vatani Hizmet Tertibinden Şeref Aylığı Bağlanması Hakkında Kanun ile Bazı Kanunlarda ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun'la, muharip gazilerin aylıkları arasındaki farklılıklar giderilecek ve asgari ücretin net tutarında aylık bağlanacak. 

Kaynak: Eskişehir Net Haber Merkezi