Meteoroloji uyardı! Yarından itibaren dikkat!

Türkiye çarşamba (28.10.2020) gününden itibaren yağışlı sistemin etkisi altına girecek.

Türkiye 27.10.2020, 15:34
Meteoroloji uyardı! Yarından itibaren dikkat!
banner11

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, Türkiye'nin batı kesimlerinin 28.10.2020 Çarşamba öğle saatlerinden sonra Orta Akdeniz üzerinden gelmesi beklenen alçak basınç merkezi ve buna bağlı cephe sistemi ile birlikte yağışlı havanın etkisi altına gireceği tahmin ediliyor.

Hafta sonu ise söz konusu yağışlı sisteme ek olarak Balkanlar üzerinden gelen yeni bir serin ve yağışlı havanın Türkiye genelinde etkili olacağı bekleniyor.

Meteoroloji'den yapılan açıklama şöyle:

"Sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde görülecek yağışların, çarşamba günü öğle saatlerinden sonra Marmara Bölgesinin kuzey ve batısı ile Kıyı Ege’de, perşembe günü Trakya ve Batı Akdeniz çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Mevsim normalleri üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının, yağışlı sistemlerle birlikte batı bölgelerimizden başlayarak azalacağı ve yurdumuz genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak tahmin ve uyarıların vatandaşlarımız ve yetkililer tarafından takip edilmesi önem arz etmektedir."

Eskişehir için tahmin edilen 5 günlük hava raporu şöyle:

Yorumlar (0)
11°
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@