İşte il il koronavirüs yoğunluk haritası! ! Eskişehir'de ise....

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Covid-19 tanısıyla takip edilen hastaların Türkiye genelindeki dağılımını gösteren harita paylaştı.

Türkiye 07.04.2020, 20:34 07.04.2020, 21:18
İşte il il koronavirüs yoğunluk haritası! ! Eskişehir'de ise....

Bakan Koca, şunları söyledi:

Burada kırmızıyla işaretlenen bölgeler, yoğunluğun daha fazla olduğu bölgeler olarak yansımakta. Özellikle Türkiye genelindeki dağılımda İstanbul, Ankara, İzmir, Körfez Kocaeli, Sakarya, Zonguldak. Özellikle bu noktada yoğunluğun daha fazla olduğunu bu haritadan görmek mümkün.

Covid-19 tanısıyla takip edilen hastaların Türkiye genelindeki dağılımını gösteren haritada vaka yoğunluğunun Eskişehir'de ise merkezde yoğunluğun simgesi kırmızı renk ile gösterildiği görüldü. Eskişehir'de son güncel vaka sayısı 225, vefat sayısı ise 5 kişi olduğu belirtildi.

TÜRKİYE'DEKİ SON DURUM

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, korona virüsü salgınına ilişkin son verileri açıkladı. Koca, "Bugün 76 vatandaşımızı daha kaybettik. 256 vatandaşımız ise şifa buldu" dedi. Koca paylaşımında, "Şifa bulan hastalarımızın sayısı artıyor. Test sayısı ve pozitif vakalara bağlı taramalar arttıkça tanı sayısında da artış oluyor. Virüs, gücünü temas ortamından alıyor. Virüse bu fırsatı tanımayalım. Evde kalalım" diye konuştu. Sağlık Bakanı'nın açıkladığı son 24 saatteki vefat sayısının ardından salgın nedeniyle ülke çapında ölenlerin sayısı 725'e yükseldi. Vaka sayısı ise 34.109 oldu.

Yorumlar (0)
18°
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@