Emekliye çifte fırsat

Emekliler Kurban Bayramı’nı hem ikramiyesi hem de maaşı cebinde geçirecek.

Türkiye 28.07.2018, 09:37
Emekliye çifte fırsat
banner11

Ağustos başında biner lira ikramiye ödenecek.Tam tarih haftaya belli olacak. Ayrıca SSK ve Bağ-Kur’lulara erken maaş planlanıyor. Emekliler, yaklaşan Ağustos ayını rahat geçirecek. Bu ay zamlı maaşlarını alan emeklilere, Ağustos`ta da bin lira ikramiye ödemesi yapılacak. Ayrıca SSK ve Bağ-Kur emeklilerine erken maaş ödenmesi gündemde.

Memur emeklilerine, 1-5 Ağustos`ta maaş ödemeleri gerçekleştirilecek. Ardından tüm emeklilerin hesabına biner lira bayram ikramiyesi yatırılacak. Ödeme tarihi büyük ihtimalle önümüzdeki hafta açıklanacak. Kurban Bayramı 21 Ağustos`ta başlıyor. Ayın 20`si bayram arefesi oluyor. 18-19 Ağustos da hafta sonuna denk geliyor. Bu nedenle ikramiye ödemeleri 17 Ağustos`a kadar yapılacak. İkramiyenin büyük ihtimalle ayın 6`sı ile 10`u arasında verilebileceği belirtiliyor.

BAYRAM MÜJDESİ

Ardından SSK ve Bağ-Kur emeklilerine maaş ödemeleri başlayacak. Bunun nedeni ise bazı emeklilerin maaş ödeme günlerinin bayrama denk gelmesi. Erken ödeme uygulanırsa, emekliler ayın 17`sine kadar Ağustos maaşını cebine koyacak.

 

İHA
 

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu

Gelişmelerden Haberdar Olun

@