Bahçeli'den bedelli askerlik açıklaması

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, bedelli askerlik ile ilgili sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu.

Türkiye 20.07.2018, 21:32
Bahçeli'den bedelli askerlik açıklaması
banner11

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, gündemde olan bedelli askerlik ile ilgili açıklama yaptı. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Bahçeli, bedelli askerliğin çıkmasını olumlu gördüğünü söyledi.

İşte Devlet Bahçeli'nin sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlar:
Bedelli askerliğin çıkmasını olumlu görüyor, gereğinin yapılmasını arzu ediyorum. Ancak 28 günlük teorik eğitim de nedir? Bedelliden istifade edecek kardeşlerimiz 28 günde deyim yerindeyse “yaylalar yaylalar” türküsünü bile öğrenemeyeceklerdir.

Bedelli olacaksa, 28 güne ne gerek vardır? Bu kadar zahmete lüzum olacak mıdır?

Askerliğin teorik eğitimi doğru bir değerlendirme değildir. Asker silahla, ağıt siyahla anılır. Madem bedelli askerlikle ilgili düzenleme yapılacak, o zaman bunca kafa karışıklığı ve karmaşaya niye ihtiyaç duyulur? Adı üstünde bedelse verilir, sonuçta ilgililer terhis edilir.

Bedelli askerlik tartışmalarını uzatarak canıyla bedel ödeyen kahramanlarımızın ruhlarını ve fedakârlık numunesi evlatlarımızın duygularını incitmemek asıldır, esastır, şarttır, elzemdir, temennimdir.

Yorumlar (0)
11°
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@