Araç muayene süreleri uzatıldı

Tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs salgını nedeniyle önlemler alınmaya devam ederken, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı araç muayene sürelerinin uzatıldığını duyurdu.

Türkiye 12.08.2020, 13:28
Araç muayene süreleri uzatıldı
banner11

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığından konuya ilişkin yapılan açıklamada, normalleşme süreci sonrasında, araçlarını muayeneye götüren vatandaşların araç muayene istasyonlarında yoğunluk oluşturmasının önüne geçilmesi ve virüsün vatandaşlara olası etkisinin en aza indirilmesi amacıyla araç muayene sürelerini uzatma kararı alındığı belirtildi. Açıklamada, 3 Nisan 2020 ile 3 Temmuz 2020 tarihleri arasında muayene süresi sona eren ve 17 Ağustos 2020 tarihine kadar muayenesi yaptırılamayan araçların muayene sürelerinin 30 Eylül 2020 tarihine kadar uzatıldığı ifade edildi.

Bakanlık açıklamasında, alınan kararla vatandaşların haklarının korunacağı ve araç muayene sürelerini uzatan vatandaşlardan yüzde 5’lik gecikme ücreti alınmayacağı vurgulandı.
Açıklamada, bu süre zarfında 420 bin aracın muayene edileceği de bildirildi.

Yorumlar (1)
Saim uysal 9 ay önce
Oluşan yoğunluk dolayısıyla 3 temmuz dan sonra muayenesi gelen araçlar 10 gün önceden randevu talep etselerde alamadıkları gibi %5 cezayı ödeyerek 11 gün sonrasına randevu alınabiliyor. Yani olan 3 temmuz sonrası muayenesi gelenler yanıyor. Malesef idareciler yetersiz kalıyor. Kafa yormuyorlar.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@