banner90

23 Nisan'da sokağa çıkma yasağı var mı? Tam kapanma olacak mı?

Artan vaka sayılarıyla birlikte kısmi kapanma tüm Türkiye'de başladı. Peki, 23 Nisan’da sokağa çıkma yasağı var mı, olacak mı?

Türkiye 20.04.2021, 10:10
23 Nisan'da sokağa çıkma yasağı var mı? Tam kapanma olacak mı?
banner11
banner223

Koronavirüs (Kovid-19) salgınında vaka ve ölüm sayılarını artmasının ardından Bilim Kurulu'nun kapanma önerisiyle 13 Nisan'da iki haftalık 'kısmi kapanma' kararı alındığını açıklamıştı. Kısmi kapanma devam ederken 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın cuma gününe denk gelmesi ve resmi tatil olması nedeniyle hafta sonu uygulanan  'kısmi kapanma' ile birleştirilmesi gündemde.  Geçen yıl hafta sonu ile birleştirilerek 23 Nisan'da 4 günlük kısıtlama uygulanmıştı. 

Ancak bu sene ile ilgili henüz bir açıklama yapılmadı. Konuyla ilgili kararın bu hafta yapılması beklenen Kabine ve Bilim Kurulu toplantılarında açıklanması bekleniyor.

Öte yandan Oda TV'nin haberine göre; 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın resmi tatil olması ve ardından hafta sonu tatilinin gelmesi tam kapanma tarihinin öne çekilmesini gündeme getirdi. Tam kapanma tarihinin Ramazan bayramını da içine alacak şekilde 23 Nisan ila 17 Mayıs tarihlerinde olacağı iddia edildi.

Yorumlar (0)
17
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@