27.12.2019, 11:14

Süllü’ye Mobing Var!

Jale Nur Süllü’yü Eskişehir kamuoyu uzun zamandır tanıyor, biliyor. Gökten zembille inmiş, siyasete paraşütle dalmış, daha önce partinin adayı olmamış bir isim değil. 
Son genel seçimde CHP’nin Eskişehir Milletvekili seçildi. Şehrimizi ve partisini Parlamento’da temsil etmeye devam ediyor. 
Bana ve birçok insana göre rüştünü kısa sürede ispat etti. Gayet çalışkan, şehir gündemine gayet hâkim ve muhalefet milletvekili olmasına rağmen bazı çözümler için ısrarlı bir şekilde uğraşan bir profili var. 
Ancak hem partinin bir kurmayı hem de şehrin ve bizlerin bir temsilcisi olan Süllü’ye karşı birilerinin organize bir şekilde algı operasyonu, parti ile bağlarını koparma adına özel bir çaba harcadığını hissediyorum. 
Hemen herkesin gündelik sohbetlerinde sıklıkla söylediği, söyleyebileceği bazı sesli düşüncelerinden ya da çeşitli niyet okumalarla yapılan yakıştırmaların nokta atışı yapılır gibi Jale Nur Süllü ismiyle yan yana getirilmesine tesadüf diyemiyorum. 
Delege seçim süreçlerinde yıllardır muhatapları belli birçok yakışıksız iş yapılmışken sessiz kalanların, halen daha yapılmaya çalışanın ne olduğunu bal gibi bilenlerin ufacık bir sebepten Süllü’ye tepki göstermeleri şüphelerimi artırıyor. 
Basına kapalı parti değerlendirmelerinin ses kaydı alınmış gibi satırı satırına dışarı yansımasına ise şahsen ne yorum yapsam bilemiyorum. 
Büyük harflerle dile getirilemese bile birileri Süllü’nün varlığından rahatsız, o birilerinin etrafındakiler de bu rahatsızlığa hizmet etmek için elinden geleni yapıyor. 
Süllü’nün herkes gibi elbette bazı yanlışları, eksikleri, eleştiri yapılabilecek çalışmaları vardır lakin sürekli hatasının aranması gibi özel bir çaba onu itibarsız değil ancak mağdur yapar. 
Süllü’nün mesleğini milletvekilliği, partisi ise işyeri olarak düşünülünce, bu işyerinde kendisine mobing uygulandığını söylemek bile mümkün. 
Süllü, görünen o ki taşıdığı sorumluluk bir tartışmaya mahal vermesin diye sessiz kalarak belki en doğrusunu, en yakışıklısını yaptı. Ama bana göre ajandasına önemli başlığı ile bazı notlar da almıştır. Bu notlar da biliyorum ki en gerektiği yer ve zaman da ortaya çıkar.  

Yorumlar (0)
-5°
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@