Kürekler şampiyonluk için çekilecek

Türkiye Kano Federasyonu ve Eskişehir Büyükşehir Belediyesi iş birliğiyle 22-24 Temmuz tarihlerinde Eskişehir’de düzenlenecek “Durgunsu Kano Türkiye Şampiyonası” büyük heyecana sahne olacak. Türkiye’nin dört bir yanından şampiyonaya katılacak sporcular şampiyonluk için kürek çekecekler.

Spor 20.07.2022, 13:00
Kürekler şampiyonluk için çekilecek
banner11

Su sporlarında yetiştirdiği başarılı sporcuların yanı sıra bu alanda önemli organizasyonlara ev sahipliği yaparak önemli bir merkez olan Eskişehir, Türkiye Kano Federasyonu ve Eskişehir Büyükşehir Belediyesi iş birliğiyle düzenlenecek Durgunsu Kano Türkiye Şampiyonası’na ev sahipliği yapacak.

Büyükşehir Belediyesi tarafından Odunpazarı ilçesi Mamuca’da hayata geçirilen ve olimpik kano parkuru ve otomatik çıkış sisteminin de bulunduğu Sarısungur Göleti’ndeki şampiyona ile 22-24 Temmuz tarihlerinde kupa heyecanı yaşanacak.

Türkiye Kano Federasyonu 2022 programında yer alan Eskişehir Durgunsu Kano Türkiye Şampiyonası’nda yarışmalar, “Büyükler, Gençler, Yıldızlar, Minikler, Mini Minikler Erkek ve Kadın” kategorilerinde yapılacak.

Şampiyonada 1. gün 22 Temmuz Cuma 1000 metre eleme ve final yarışları, 2. gün 23 Temmuz Cumartesi 500 metre eleme ve final yarışları, 3. gün 24 Temmuz Pazar 200 metre eleme ve final yarışları gerçekleştirilecek.

Çekişmeli yarışlara sahne olacak şampiyona, 24 Temmuz Pazar günü düzenlenecek kupa töreniyle sona erecek.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@